چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , ۰۷:۲۵:۲۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۷/۷ ساعت ۱۹:۰۷
لینک کوتاه مطلب:

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

دفاع مقدس صحنه اتحاد همه اقوام برای دفاع از ایران بود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سنندج گفت: در جنگ، همه اقوام در کنار هم قرار گرفتند و این در کنار هم بودن تابلوی زیبایی خلق کرد که موجب سربلندی ایران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ امیر دریادار شهرام ایرانی در سفر به زادگاه خود و با حضور در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن تشریح خدمات نیروی دریایی ارتش در ۸ سال دفاع مقدس و وارد کردن ضربات کاری به دشمن، خاطرنشان کرد: ماموریت ما باز نگهداشتن شاهرگ اقتصادی کشور و تامین امنیت کشتی ها در این ۸ سال بود.

وی افزود: علیرغم حمایت شرق و غرب از دشمن در جنگ تحمیلی، اما تا به امروز هم اجازه نداده ایم دشمن از سمت دریا آسیبی به کشور برساند. 

امیر دریادار ایرانی اذعان داشت: ما به دنبال بحث امنیت هستیم چرا که اگر نباشد، آنچه در کشورهای اطراف اتفاق افتاده در ایران هم اتفاق می افتد. 

وی در این خصوص افزود: ما در ۸ ساله دفاع مقدس اینگونه از کشور دفاع کردیم و همه اقوام مختلف در کنار هم و تحت یک فرماندهی واحد و برای یک هدف مبارزه کردیم. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در ادامه گفت: مقام معظم رهبری همیشه تاکید دارند ” ما یک کشور دریایی هستیم” و با توجه به اینکه ۲ هزار و ۴۹۲ کیلومتر مرز دریایی داریم و این رقم  معادل ۲۸/۴% مرزهای کشور است، این فرمایش کاملا صحیح است. 

امیر دریادار ایرانی با اشاره به اینکه از سواحل مکران با همه دنیا در ارتباط هستیم، تاکید کرد: سواحل مکران یک شاهرگ اقتصادی برای کشور است و بهترین مسیر ترانزیتی کالا، سواحل مکران و خلیج همیشه فارس است.