سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۸:۱۴:۱۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۷/۱۸ ساعت ۲۲:۴۳
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان:

بخش عمده ای از توسعه استان را مرهون پیمانکاران هستیم/ دوشنبه، اتمام ریل‌گذاری راه آهن سنندج

استاندار کردستان ضمن تقدیر و تشکر صمیمانه از تلاش های پیمانکاران پروژه های عمرانی استان، گفت: بخش عمده ای از توسعه استان را مرهون پیمانکاران هستیم که با تلاش، سرمایه و آبرویی که در انجام کار می گذارند، نقش بسزایی در توسعه استان ایفا می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در آئین تجلیل از پیمانکاران و مشاوران پروژه های عمرانی استان، با ابراز تاسف از نقش کمرنگ پیمانکاران (بوی) در پروژه های بزرگ استان از آنها خواست با همکاری و هم افزایی، نقش پررنگ تری در اجرای این پروژه ها داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش مان را به کار بگیریم و اعتماد به نفسمان را بالا ببریم و نقش بیشتری در اجرای پروژه های بزرگ داشته باشیم. 

مرادنیا در ادامه از برخی مدیران ملی که خود را در قبال مردم و توسعه کردستان موظف دانستند تقدیر کرد و از جمله این مدیران به آقایان دکتر نوبخت، دکتر عدل، مهندس نظری، مهندس علیزاده، دکتر خادمی، مهندس خطیبی و … اشاره کرد. 

وی اقدامات انجام شده درحوزه آب در استان را انقلاب توصیف و به نقش بسزای وزارت نیرو در این زمینه اشاره کرد و افزود: انتقال آب از سد آزاد به سد قوچم، از سد ژاوه به سد سورال و از سد سیازاخ به بیجار و دیواندره، هر کدام ۲ هزار میلیار تومان هزینه داشته است. 

استاندار کردستان با اذعان به اینکه ۳ پروژه راه آهن سنندج، جاده مریوان و کوریدور شمال جنوب توسط شرکت زیرساخت کشور انجام شده و به گفته مدیرعامل این شرکت ۲۰% از کل اعتبارات سال گذشته این شرکت در این ۳ پروژه هزینه شده است. 

وی اضافه کرد: روز دوشنبه (۱۴۰۰/۷/۱۹) ریل گذاری راه آهن سنندج به پایان می رسد و روز سه شنبه (۱۴۰۰/۷/۲۰) اتمام ریل گذاری، رسما اطلاع رسانی می شود و ان شاالله تا ۲ ماه دیگر به بهره برداری می رسد. 

وی همچنین گفت: با احداث جاده مریوان مردم حس خوبی دارند و احساس می کنند حاکمیت آنها را دیده و به رفاه و امنیت آنها اهمیت میدهد. 

مرادنیا از برنامه ریزی برای تامین آب شرب سالم برای همه شهرهای استان تا سال ۱۴۲۵ و در حال اجرا بودن این برنامه ها خبر داد و افزود: در حوزه کشاورزی نیز با همت مدیران، گام های خوبی برداشته شده است. 

وی از همراهی و حمایت شورای دستگاه های نظارتی نیز قدردانی کرد. 

در پایان این مراسم از ۷۲ شرکت پیمانکار و مشاور مجری پروژه های عنرانی استان تجلیل شد.