سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۹:۰۰:۳۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۷/۱۹ ساعت ۰۲:۰۲
لینک کوتاه مطلب:

خلاء نبود برخی آزمایشگاه های استاندارد با ترغیب به سرمایه گذاری، پر شود

استاندار کردستان با یادآوری تصویب و آغاز اجرای منطقه ویژه اقتصادی بانه و منطقه آزاد بانه و مریوان، بر ضرورت سرمایه گذاری در زمینه ایجاد آزمایشگاه های استاندارد در استان، در حوزه های مختلف تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیداری که مناسبت هفته استاندارد با مدیرکل و معاونین اداره کل استاندارد کردستان داشت، تصریح کرد: با توجه به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه، مبادلات و ترددات در مرز سیرانبند بیشتر می شود و این مرز به سرعت توسعه پیدا می کند و می تواند ظرف یکسال آینده همتراز باشماق مریوان باشد لذا باید سریعاً در خصوص ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه ایجاد آزمایشگاه های استاندارد، بویژه در بانه و مریوان، اقدام شود.
وی نبود آزمایشگاه تخصصی هر محصول را خلاء برای استان دانست و افزود: هر چقدر امکانات مورد نیاز، در مرزهای ما بیشتر باشد، تجار و بازرگانان تمایل بیشتری برای تردد از مرزهای کردستان خواهند داشت لذا باید زمینه تحقق این امر را مهیا کنیم.
مرادنیا با اذعان به حجم بالای وظایف استاندارد و کمبود نیروی این اداره در استان، گفت: بهترین شیوه برای انجام صحیح وظایف استفاده از خدمات بخش خصوصی است که در حال حاضر هم همین شیوه مورد استفاده است.
استاندار کردستان، در ادامه بر ضرورت تقویت آموزش و اطلاع رسانی به جامعه در زمینه استاندارد تاکید و خاطرنشان کرد: مردم با این دیدگاه که استاندارد بر محصولات و تولیدات نظارت دارد، با اطمینان خرید می کنند بنابراین لازم است این اعتماد تقویت شود.
وی یادآور شد: می توان گفت ۴۰% از جامعه، در خصوص استاندارد اطلاعات کافی ندارند اما باید آگاهی بخشی به گونه ای باشد که مردم بدانند استاندارد حامی حقوق آنها و تولیدکنندگان است.