چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , ۰۷:۱۵:۴۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۷/۲۰ ساعت ۱۵:۴۵
لینک کوتاه مطلب:

معاون وزیر راه و شهرسازی:

عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن همدان – سنندج پایان یافت/ رکورد ریل‌گذاری کشوری در کردستان شکستە شد/پیگیری‌های شبانەروزی استاندار کردستان منجر بە اتمام راە آهن همدان بە سنندج شد

عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن همدان - سنندج با حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، استاندار کردستان و دیگر مسوولان استان به پایان رسید.

به گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان ،معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور روز در این مراسم اظهار داشت: این پروژه بزرگ با پیگیری‌های ویژه استاندار کردستان به سرانجام رسید، در غیراینصورت تا دو سال دیگر ریل گذاری به اتمام نمی رسید.

خیرالله خادمی با بیان اینکه متوسط ریل گذاری در طول دوران گذشته ۱۵۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در سال است، افزود: این در حالی است که در ۶ ماه گذشته ۸۰ کیلومتر ریل گذاری در محور همدان به سنندج انجام شده است که یک رکورد محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه عملیات ریل گذاری ۱۵۰ کیلومتر حدود دو سال طول میکشد، یادآور شد: این پروژه کار خیر و زیربنایی بزرگی محسوب شده که توسط نظام اسلامی اجرا شده و به عنوان اولویت انجام خواهد شد و پس از تکمیل ایستگاه‌ها در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

خادمی اضافه کرد: تاکنون برای این پروژه یک هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه شده که شامل سه قطعه، ۲۷ کیلومتر خط ایستگاهی و هفت ایستگاه  که مهمترین آن ایستگاه سنندج می باشد.

ولی افزود: ارزش ریالی روز پروژه بیش از چهار هزار میلیارد تومان است.