پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ , ۰۱:۴۶:۴۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۸/۶ ساعت ۱۴:۳۶
لینک کوتاه مطلب:

معادن باید بە مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند/ دیدگاە من توسعە استان بدون نگاە تبعیض آمیز است

استاندار کردستان تاکید کرد کە معادن موجود در استان باید به مسئولیت های اجتماعی خود در راستای افزایش رضایتمندی مردم عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در دیدار فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان طلای زرکوه گفت: در سە سال گذشتە تلاش کردیم تا یک درصد حاصل از فروش معادن را بە استان برگردانیم و در توسعە زیرساخت های استان هزینە کنیم.
وی ادامە داد: بە دلیل شرایط خاص کشور و کاهش درآمدهای دولتی برگشت کامل این یک درصد بە استان کامل محقق نمی شود.
مرادنیا عنوان کرد: برگشت یک درصد از حق فروش معادن به استان یک خواسته و مطالبه به حق است و باید بصورت جدی پیگیر آن باشیم.
استاندار کردستان با بیان اینکه معادن موجود و بزرگ استان باید در کنار امر تولید به مجموعه ای از وظایف و مسئولیت های اجتماعی نیزعمل کنند، افزود: اقدام معادن درایجاد برخی زیرساخت ها مورد نیاز که جنبه عام المنفعه دارند می تواند سبب افزایش اعتماد عمومی مردم شود.
وی اظهار داشت: معادن بزرگی که دارای سرمایه هستند می توانند در بخش های دیگر تولیدی در استان اقدام به سرمایه گذاری کنند که این امر موجب ایجاد اشتغال، پایداری تولید و افزایش درآمد استان می شود.
مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: که ما همواره به دنبال توسعه متوازن در استان بوده ایم و مطلقا نگاه تبعیض آمیز به هیچ شهرستان و منطقه ای نداریم، بلکه تلاش ما این است که ظرفیت های موجود هر منطقه را در راستای توسعه آن منطقه بکار بگیریم.