پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ , ۰۱:۵۲:۴۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۸/۲۵ ساعت ۲۱:۴۱
لینک کوتاه مطلب:

پرداخت تسهیلات از منابع بانکی باید به سمت تولید برود

استاندار کردستان رشد نسبت مصارف به منابع بانکی در استان را امیدوار کننده دانست و تاکید کرد: پرداخت تسهیلات از منابع بانکی استان را باید به سمت و سوی تولید ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دهمین جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان، رشد نسبت مصارف به منابع بانکی در استان را امیدوار کننده دانست و تاکید کرد: مصارف بانکی استان را باید به سمت و سوی تولید ببریم و این تغییر به دیدگاه مدیران بانک ها بستگی دارد.

وی در خصوص درخواست مدیران بانکهای استان برای انتقال حساب های بانکی شرکت های بزرگ فعال در استان از تهران به کردستان، اظهار داشت: شرکت هایی مانند پتروشیمی، بارز و … گردش مالی بالایی دارند و باید با هر روش قانونی، از آنها بخواهیم حداقل بخشی از حساب های خود را به استان منتقل کنند در غیر این صورت همکاری با آنها را محدود کنیم. 

مرادنیا همچنین بر ضرورت پرداخت وام های ازدواج و ورود بانک ها به بحث مدرسه سازی تاکید کرد. 

استاندار کردستان در ادامه، بند “ز” تبصره ۵ قانون بودجه ۱۴۰۰ را فرصت مناسبی برای ورود بودجه جدای از سهم بودجه سالانه به استان دانست و از دستگاه های اجرایی و شهرداری های استان خواست با بدهکار کردن خود به بانک ها از فرصت تهاتر بدهی ها استفاده و منابع مورد نیاز خود را تامین کنند.