پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ , ۱۲:۱۸:۴۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ساعت ۱۹:۳۶
لینک کوتاه مطلب:

ترمیم رابطه مدیران و مردم در کردستان/ دولت سیزدهم به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی مردم است

استاندار کردستان با اشاره به لزوم ارتباط هر چه بهتر مدیران و مردم در این استان، گفت: ارتباط و تعامل مدیران و مسئولان با مردم یکی از اولویت‌های اصلی دولت در کردستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ دکتر اسماعیل زارعی‌کوشا در همایش پرچمداران بصیرت ضمن گرامیداشت یاد شهدای ۱۹ دیماه سال ۵۶ این روز را مبدأ تاریخ تحولات معاصر کشور عنوان کرد.

وی همچنین از علمای شهید کردستان، ماموستا شیخ‌الاسلام، ماموستاعالی و ماموستا فهیم یاد کرد و افزود: شهادت این بزرگواران هم نشانه حقانیت روحانیت استان است و هم اثبات دروغگویی و تزویر گروهک‌هایی که ادعای دفاع از قوم کرد را دارند.

دکتر زارعی‌کوشا در تشریح اقدامات و برنامه‌های در دست پیگیری در کردستان، گفت: دولت دکتر رییسی در ماه‌های آغاز فعالیت خود، اقداماتی در جهت اصلاح ساختار اقتصادی کشور آغاز کرده است و دولت به دنبال بهبود وضعیت معیشتی مردم است.

وی ضمن اشاره به برنامه‌های دولت در راستای اصلاح ساختار بودجه کشور، افزود: تفاوت بودجه امسال با بودجه‌های گذشته، در ساختار، نوع نگاه و هدف گذاریست که دولت سعی دارد آن را با جدیت دنبال کند.

وی یادآور شد: رویکرد دولت به سمت تمرکززدایی است و از وزارت محوری به استان محوری تغییر خواهد کرد و در این راستا صندوق توسعه با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان تشکیل می‌شود تا به فراخور نیاز به کمک توسعه اشتغال و تولید در استان بیاید.

استاندار کردستان به برنامه‌های خود برای سفر به شهرستان‌ها و بخش‌های استان اشاره کرد و افزود: شیوه ما این است که مدیران از پشت میز خارج شده و به میان مردم آمده و در میدان حاضر شوند.

وی ضمن تاکید بر لزوم ارتباط و تعامل بهتر مدیران دولتی با اقشار مختلف مردم، یادآور شد: باید بیش از گذشته در بین مردم باشیم تا بشود با تصمیم درست و به موقع در راستای رفع مشکلات گام برداشت.

زارعی کوشا ضمن اشاره به لزوم همکاری و تعامل علما و روحانیون کردستانی با مسائل مختلف، بیان کرد: به عنوان نمونه در موضوع پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن در کردستان باید از ظرفیت های در اختیار بهتر استفاده کرد.

وی تبلیغ این چنین فعالیت‌ها و برنامه‌ها در میان مردم را یکی از نیازهای لازم و ضروری عنوان کرد و افزود: روشنگری علما و روحانیون در راستای بهره‌مندی بهتر از تسهیلات مقاوم سازی در بین مردم قطعا می تواند موثر باشند.