پنج شنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ , ۰۶:۰۰:۲۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ ساعت ۰۲:۱۹
لینک کوتاه مطلب:

ضرورت ورود فعالانه تشکل‌ها به ساماندهی امور جوانان/اشتغال، ازدواج و مسکن مهمترین مسئله جوانان است

استاندار کردستان می‌گوید که مشکلاتی در ساماندهی امور جوانان استان وجود دارد که رفع آنها نیازمند ورود فعالانه تشکل‌های مرتبط با حوزه جوانان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا  در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: سیاست‌گذاری‌های این ستاد  باید به سمت طراحی جدید در سال آینده پیش رود تا با قدرت بیشتری مسائل حوزه جوانان بررسی و تبیین شود.

وی با بیان اینکه نیاز جامعه جوان، فراتر از برنامه‌های طرح شده در این ستاد است، تاکید کرد: موضوعات مربوط به حوزه  جوانان، موضوع جامعه است که برنامه‌های آن نباید منحصر به یک هفته و یا بصورت فانتزی بررسی شود. 

زارعی کوشا با بیان اینکه بخش بزرگی از فعالیتهای عمومی کشور به حوزه جوانان و زنان بر می گردد، بر لزوم انجام کارهای بیشتر، همراه با آسیب‌شناسی مبنایی تاکید کرد. 

استاندار کردستان ادامه داد: آسیب‌شناسی مبنایی یعنی نگاه به مسائل حوزه جوانان صرفا سیاه و سفید نباشد، بلکه با تحلیل، ارزیابی و قضاوت منجر به تقویت انگیزه‌ها و راهگشای موانع شود. 

زارعی‌کوشا با یادآوری اینکه ظرفیتهای زیادی در همه دستگاهها و جوانان کردستان وجود دارد، افزود: برای رشد و تکامل این ظرفیتها فقط باید ورود جدی‌تری به این حوزه داشت. 

وی با اشاره به اینکه نقش دبیرخانه‌ای اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان به عنوان هماهنگ کننده موضوعات این حوزه، تقویت تعامل خود با جوانان و دستگاههای اجرایی است، گفت: برآیند این تعامل به هدف مشترکی ختم می‌شود که همان ساماندهی امور این حوزه است. 

استاندار کردستان با قدردانی از سازمان فنی و حرفه‌ای در زمینه توجه به اشتغال خواستار طراحی‌های جدید و به روز در این حوزه شد. 

وی با بیان اینکه، خلاء بخش مشاور امور جوانان در ادارت را می‌شود با نیروهای موجود به عنوان رابط فعالیتهای امور جوانان جایگزین کرد، گفت: کمیته‌های زیرمجموعه ستاد باید فعال‌تر از قبل شود چرا که در برخی شهرستانها، حتی جلسات ستاد امور جوانان برگزار نمی‌شود که ناشی از ضعف دبیرخانه است. 

استاندار کردستان تاکید کرد: از سال آینده ستاد استانی و شهرستانی با دستورکار مشخص باید فعال و برای دستگاه تکلیف ایجاد شود تا به نتایج حداقلی برسیم. 

زارعی‌کوشا، تقویت ارتباط با  تشکل‌های جوانان را  تاثیرگذار دانست و گفت: بسیاری از ابتکارات علمی و خلاقیتهای هنری در دورهمی جوانان شکل می‌گیرد و آثار ماندگاری که شاهد آن هستیم در همین جمع‌ها شکل گرفته است. 

وی ادامه داد: خانه جوان کردستان می‌تواند محور دورهمی جوانان باشد و در این جمع‌ها، ایده‌پردازی انجام و سپس در مرحله اجرا به جامعه منتقل شود. 

اشتغال، ازدواج و مسکن مهمترین مسائل از نگاه استاندار در حوزه جوان بود که وی با تاکید بر این مهم گفت: از ظرفیتهای ایجاد شده توسط دولت می توان برای رفع مشکلات جوانان در این سه حوزه بهره گرفت