جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۱:۲۲:۱۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱/۲۹ ساعت ۱۶:۵۵
لینک کوتاه مطلب:

پیش بینی تردد بیش از ۲۰۰ هزار زائر از مرز باشماق/مردم کردستان محب و دوستدار امام حسین (ع) هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان عنوان کرد طبق برآوردها و پیش بینی‌ها، انتظار داریم امسال استان کردستان میزبان بیش از ۲۰۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی باشد.

بە گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، مهدی رمضانی در جلسه هماهنگی تامین زیرساخت‌های لازم اربعین حسینی در سالجاری گفت:سال گذشته پیش بینی شده بود که کردستان پذیرای ۱۰ هزار نفر از زائران خواهد بود که این میزان به ۷۶ هزار زائر افزایش پیدا کرد.
وی افزود:با در نظر گرفتن همه جوانب و طبق برآوردها امسال استان با رشد سه برابری تردد مسافران مواجه خواهد شد که پذیرایی و اسکان بخش زیادی از این زائران نیازمند برنامه ریزی منسجم و هماهنگی میان دستگاه‌ها است.
رمضانی اضافه کرد:در سال گذشته توانستیم با همکاری بسیار خوب دستگاه‌ها یک عملکرد مثبت و قابل قبول به ثبت برسانیم و انتظار داریم این کار با قدرت و مدیریت بهتر تداوم داشته باشد.
رمضانی همچنین بر تامین بخشی از زیرساخت ها و اصلاح مسیر در برخی نقاط تردی تا مرز باشماق تاکید کرد و اظهار داشت: برای اربعین امسال باید برخی از اولویت‌های مسیر تردد زوار بررسی و کارهایی اجرایی و عملیاتی شود تا به نسبت سال قبل شاهد تغییرات محسوس در این رابطه باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به وجه معنوی اربعین و برکات فراوان آن اشاره کرد و گفت: اینکه مرز باشماق برای تردد زوار بازگشایی شده است فرصتی برای استفاده از برکات آن و ایجاد مودت و وحدت بیشتر در میان مردم را فراهم می‌کند که این فرصت را به هیچ وجه نباید از دست داد.
رمضانی با بیان اينکه مسئله خدمت به دستگاه امام حسین(ع) را نباید به عنوان یک کار روتین و عادی اداری تلقی کنیم، افزود:
دستگاه‌ها و اداراتی که برای آنها مسئولیتی در ایام اربعین تعین شده است باید تلاش کنند اعتبارات مورد نیازخود را از وزارتخانه مربوطه دریافت کنند و از هم اکنون در این خصوص جدیت به خرج دهند تا در روزهای پایانی با مشکل مواجه نشوند.
وی یادآوری کرد:درست است که برخی از طرحها و پروژه‌ها برای تردد و رفاه بیشتر زائران اجرایی می‌گردد اما آن امکانات و ابنیه‌ها برای استان و استفاده مردم از آن طی سالیان آینده باقی می‌ماند.
وی با بیان اینکه مرز باشماق یک مرز ترانزیتی و تجاری است و فعالیت این پایانه نباید متوقف شود، اظهار کرد:باید تدابیری اندیشیده شود که در هنگام حضور زائران مسئله ترانزیت و تجارت نیز طبق روال عادی تداوم داشته باشد.
رمضانی در پایان به ارادت همه مسلمین و خصوصا مردم کردستان به امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت:مردم کردستان محب و دوستدار امام حسین هستند و همه به جایگاه رفیع آن امام بزرگوار اذعان دارند و در نتیجه خدمت به زوار را برای خود افتخار بزرگی می‌دانند.