یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۲:۵۷:۵۹
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۲/۱۶ ساعت ۲۳:۰۴
لینک کوتاه مطلب:

تاکید بر جایگاه معنوی معلمان/آماده سازی پروژه‌های عمرانی آموزشی برای آغاز سال تحصیلی جدید

استاندار کردستان بر حفظ و ارتقاء جایگاه معنوی معلمان تاکید و فروکاستن مطالبات معلمان به موضوع حقوق و مزایا را امری ناپسند عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری، گفت:شهید مطهری تئورسین انقلاب بود و به سبب روشنگری هایش توسط ایادی استکبار و صهیونیسم به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه معلمان از جوهر وجودی خودشان برای آگاهی بخشی و علم آموزی دانش آموزان استفاده و عمر با برکت خود را در این راستا صرف می‌کنند، افزود: تنها برجسته کردن مسائل حقوق و مزایای معلمان در جامعه دون شان جایگاه معلمی است واز اینکه  ملت و نظام باید قدر و ارزش معلمان را بدانند تردیدی وجود ندارد، اما فروکاستن جایگاه معلمان به حقوق و مزایا ظلم  و امری ناپسند است. 

وی یادآوری کرد: باید بدون هیاهو برای معیشت معلمان عزیز کار کرد و اجرای قانون رتبه بندی معلمان با همه کاستی های اجرایی ،یک کار بزرگ در سیستم آموزش و پرورش به شمار می‌رود که در دولت سیزدهم اجرایی شد.

زارعی کوشا همچنین به شروع امتحانات نهایی دانش آموزان طی روزها و هفته‌های آینده نیز اشاره کرد و گفت:با توجه به نقش امتحانات نهایی در کنکور سراسری لازم است به صورت ویژه تدابیر امنیتی و حفاظتی در آزمون‌ها لحاظ گردد تا حقی از هیچ کس ضایع نشود.

استاندار کردستان  تدوین الفبای بریل کُردی برای دانش آموزان دارای معلولیت را  نیز حایز اهمیت برشمرد.

زارعی کوشا در ادامه به اهمیت تسریع در ساخت و اتمام پروژه های نیمه تمام آموزشی در سطح استان تاکید کرد و گفت:پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش باید به نحوی پیش بروند که برای‌ سال تحصیلی جدید در مهرماه قابلیت بهره‌برداری را داشته باشند.

در این جلسه ۶ نفر از معلمان نمونه استانی توسط استاندار کردستان مورد تجلیل قرار گرفتند.