جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۱:۴۶:۰۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۳/۴ ساعت ۰۱:۲۵
لینک کوتاه مطلب:

فتح خرمشهر نقطه عطف و الهام بخش همه نسل‌های ایرانی / سوم خرداد روز تحقق وعد‌ه‌‌الهی

استاندار کردستان عنوان کرد که فتح خرمشهر نقطه عطف و الهام بخش همه نسل‌های ايراني تا امروز و برای آینده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر در سنندج اظهار کرد: ایران امروز یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا از لحاظ ساخت تجهیزات دفاعی است و این افتخار باید در عرصه های عمرانی و اقتصادی و همه ی شاخص های پیشرفت محقق گردد.

وی یادآور شد: سوم خرداد فقط یک پیروزی نظامی و آزادسازی قطعه‌ای ارزشمند از خاک پرافتخار ایران اسلامی نیست که در ۴۰ روز بعد از آغاز جنگ، به تصرف دشمن بعثی درآمد، بلکه آغاز شناخت مجدد ایران و ایرانی از توان و عزم و اراده خویش است.

استاندار کردستان ادامه داد: سوم خرداد روز تحقق وعد‌ه‌های بزرگ الهی در قرآن است؛ همان وعده‌ای که خداوند به مسلمانان و مجاهدان داده است که در صورت گام برداشتن در مسیر الهی، هدایت و نصرت پروردگار شامل حال آنان خواهد شد.

زارعی کوشا با بیان اینکه سوم خرداد مطلع‌الفجر دیگری برای فتح ارزش ها و غلبه بر عناد دشمنان است، افزود: بزرگداشت سوم خرداد، فقط گرامیداشت یک عملیات نظامی نیست بلکه تجلیل از اراده‌های آهنین فرزندان سلحشور و رشید و با اراده است که با دست خالی و سلاح‌های ابتدایی، در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستاد و بعد از ۵۷۸ روز خرمشهر را از دست متجاوزان آزاد کرد.

وی فتح خرمشهر را نقطه عطف و الهام بخش همه نسل‌های ایرانی و مومنان و موحدان در همه دنیا برای امروز و آینده دانست و اضافه کرد: امروز در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که با قله فاصله چندانی نداریم .

استاندار کردستان تاکید کرد: با خون پاک شهدا و رهبر معظم‌انقلاب تجدید پیمان می‌کنیم که در مسیر رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و توسعه و شکوفایی و پیشرفت در همه عرصه‌ها قدم برداریم و بیش از هر زمان دیگری دشمنان را ناکام بگذاریم.

زارعی کوشا به حوادث سال گذشته اشاره کرد و گفت: بصیرت مردم انقلابی به ویژه مردم کردستان موجب خلق افتخار دیگری در سال گذشته شد، همچنانکه دیدیم نقطه تمرکز دشمنان روی کردستان بود تا در یک جنگ شناختی، افکار و اذهان مردم را فتح کنند ولی با بصیرت مردم استان و شهیدان همچون بامدی‌ها و اردلان‌ها و آدربارهاو یوسفی ها مکر دشمنان ختثی شد.

وی تاکید کرد: امروز تکلیف ما مسوولان و مردم انقلابی بیش از هر زمان دیگری است و قوی‌تر از گذشته برای تحقق اهداف نظام اسلامی گام می‌برداریم.

در پایان این مراسم، از جمعی از خانواده‌های شهدا تجلیل شد.