چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۸:۵۰:۴۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۳/۴ ساعت ۰۱:۲۳
لینک کوتاه مطلب:

نشست استاندار کردستان با اعضاء خانه صنعت و معدن/چراغ تولید در کردستان باید پر فروغ تر شود

استاندار کردستان در نشست با اعضاء خانه صنعت و معدن تاکید کرد که علیرغم همه مشکلات مصمم هستیم تا چراغ تولید در استان پر فروغ تر شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در دیدار با اعضاء خانه صنعت و معدن استان کردستان ضمن قدردانی از تولیدکنندگان که عمران و توسعه استان مرهون تلاش‌ها و زحمات آنان است، گفت:تولید کنندگان افراد متعهدی هستند که خود را در قبال معیشت، اشتغال و اقتصاد جامعه مسئول می‌دانند و این امری بسیار مهم و قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه منکر مشکلات و موانع تولید در استان نیستیم، اظهار کرد:با وجود همه دشواری‌هایی که تولیدکنندگان در حوزه‌های مختلف دارند ما مصمم هستیم از هر طریق ممکن تولید را مورد حمایت قرار دهیم.

زارعی کوشا عنوان کرد: مباحث مطرح شده توسط تولید کنندگان مباحثی کاملا دقیق و کارشناسی است،  اما گاهی متاسفانه قوانینی که در خصوص تولید تنظیم میشود توسط کسانی صورت می‌گیرد که خود در گردونه و چرخه تولید واقعی قرار ندارند و عمق مشکلات را به درستی درک نکرده‌اند.

زارعی کوشا تصریح کرد: آنچه در توان مجموعه مدیریتی استان باشد برای حمایت از تولید انجام خواهد داد اما برخی مشکلات هستند که نیازمند تدبیر ملی هستند و باید مشکلات را از آن کانال پیگیری و حل کنیم.

استاندار کردستان همچنین حضور وزیر اقتصاد در استان را فرصتی مغتنم و ارزشمند برای تولیدکنندگان و صنعتگران استان برشمرد و گفت:  می توان با طرح مسائل اصلی و اساسی گره بسیاری از مشکلات را در بخش های مختلف باز کرد. 

وی در ادامه به دغدغه تولید کنندگان و صنعتگران در خصوص قطعی برق واحدهای تولیدی در فصل گرم سال نیز اشاره کرد و افزود: پیگیر هستیم تا نحوه قطعی برق در کردستان به شیوه متفاوت اعمال شود، چرا که دقیقا فصل گرم سال و زمان اعمال خاموشی ها زمان  کار و فعالیت  در استان است.

زارعی کوشا اضافه کرد:باید راهکاری بیندیشیم که قطعی برق کمترین آسیب را به تولید وارد کند. 

وی با بیان اينکه اعتبارات مربوط به تبصره ۱۸ برای استان بالغ بر هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است، گفت:امسال هر ظرفیتی در حوزه نقدینگی و اعتبارات داشته باشیم آن را برای تولید کنندگان و صنعتگران بکار خواهیم گرفت، چرا که حمایت از تولید عین وظیفه و تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است. 

در این جلسه اعضاء خانه صنعت و معدن استان مهمترین دغدغه‌ها و مشکلات خود در بخش‌های مختلف با استاندار کردستان مطرح کردند.