جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ , ۰۱:۳۰:۳۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۵/۱۸ ساعت ۱۴:۳۴
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در شورای مسکن استان:

کردستان به رتبه ششم کشور از نظر واگذاری گروهی در طرح مسکن ملی رسید

استاندار کردستان دستاورد برگزاری جلسات هفتگی شورای مسکن را ارتقای رتبه استان به ششم کشوری به لحاظ واگذاری گروهی در طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی‌کوشا” روز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن استان؛ افزود: الحاق یک هزار و ۳۶۴ هکتار در دستور کارگروه امور زیربنایی، شورای برنامه‌ریزی استان و شورای عالی معماری و شهرسازی قرار دارد که تاکنون بیش از ۵۰۰ هکتار به محدوده شهرهای استان الحاق و مابقی در دست بررسی است.
وی با اعلام این‌که هنوز در آغاز راه طرح عظیم نهضت ملی مسکن هستیم؛ افزود: بیش از ۱۹۶ هزار نفر متقاضی ثبت نام شده در سامانه داریم که تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر تأیید شده اند.
وی با اعلام این‌که کردستان به لحاظ تعداد متقاضی جزو استان‌های نخست کشور است؛ افزود: تاکنون برای ۱۷ هزار متقاضی در استان زمین مسکن ملی تأمین و در مرحله عقد قرارداد و ثبت در سامانه هستیم.
وی از تخصیص پروژه برای ۷ هزار و ۷۲۰ نفر در کردستان خبر داد و افزود: اجرای طرح نهضت ملی مسکن باید با نگاه فرابخشی و جهادی انجام شود و نباید این‌گونه تصور کنیم که ساخت مسکن تنها وظیفه راه و شهرسازی است.
وی تأمین مسکن، اشتغال، آب و راه را جزو اولویت‌های دولت در کردستان عنوان کرد و افزود: راهبردهای دولت مردمی برای تحقق این مؤلفه‌ها و ارتقای ضریب شاخص‌ها، در استان بر همگان محرز است.
استاندار کردستان به جایگاه و منزلت جامعه ایثارگران و خانواده شهداء در تأمین مسکن ملی نیز اشاره کرد اما گفت: تنها مرجع رسمی برای معرفی و فرآیند تأیید این گروه از متقاضیان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان است.
زارعی‌کوشا در این جلسه روز خبرنگار را به خبرنگاران و فعالان رسانه‌های برخط و غیر برخط استان تبریک گفت و نقش بی‌بدیل خبرنگاران را در رسالت آگاهی‌بخشی و تنویر افکار عمومی مهم دانست.
وی رعایت انصاف، عدالت‌خواهی و سلامت خبرنگاران در قلم فرسایی رسانه‌ایی را از ویژگی بارز خبرنگاران رسانه‌های کردستان دانست و از این‌که این قشر تلاشگر و خستگی‌ناپذیر در انعکاس خدمات دولت مردمی همراه و هم‌دل بوده‌اند، ابراز خرسندی کرد.