چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۸:۳۳:۵۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۳ ساعت ۱۷:۳۱
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در ستاد اجرایی جشنواره موسیقی اقوام:

میزبانی جشنواره موسیقی اقوام ایرانی فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های کردستان است

 استاندار کردستان گفت: جشنواره ملی موسیقی اقوام ایرانی در سنندج، شهر خلاق موسیقی فرصتی طلایی برای شناخت و معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا”صبح امروز جمعه سوم شهریورماه جاری در جلسه‌ای با ستاد اجرایی اولین جشنواره موسیقی اقوام ایرانی به تشریح و تبادل نظر در زمینه چگونگی برگزاری این جشنواره ملی پرداخت و در ارتباط با برگزاری هرچه بهتر این رویداد فرهنگی مواردی را مورد بحث وبررسی قرار داد. وی با بیان اینکه در حوزه موسیقی و ایجاد نشاط اجتماعی نیازمند برنامه های متعدد هستیم، ادامه داد:  با توجه به اینکه سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی معرفی شده است بایستی علاوه بر ظرفیت‌هایی که جزو مزیت‌های فرهنگی استان است به پتانسیلی که در بستر این جشنواره ملی فراهم می‌شود توجه داشته باشیم. استاندار کردستان گفت: برگزاری جشنواره موسیقی اقوام  از لحاظ محتوایی در اختیار سازمان صداو سیما در کردستان و دفتر موسیقی است اما هنرمندان و جامعه هنری اگر در این زمینه  ایده و  پیشنهادی داشته باشند باید با تعامل از طریق حوزه هنری نظرات خود را بیان کنند.

وی با اشاره به بخش اجرایی این جشنواره افزود: ما در حوزه اجرا، رویداد مذکور را ابزاری برای نیل به اهدافی بالاتر از جشنواره می‌دانیم بنابراین فاکتورهایی چون نشاط اجتماعی و معرفی استان در سطح ملی و فراملی، از جمله آن اهداف است. استاندار کردستان گفت: هنرمندان و مهمانانی از ۱۸ استان با قومیت‌های مختلفی برای حضور در این جشنواره به کردستان سفر می‌کنند لذا این رویداد فرهنگی فرصتی طلایی برای معرفی استان در حوزه گردشگری است. زارعی کوشا با اشاره به اینکه امروزه    گردشگری به عنوان صنعت مهم در راستای رشد اشتغال، درآمد و بهبود وضعیت اقتصادی ملل شناخته شده است، اضافه کرد: باید از هر فرصتی برای معرفی پتانسیل‌ها استان استفاده کنیم تا دستاوردهای خوبی در زمینه فرهنگی، گردشگری و فرهنگی حاصل شود. گفتنی است؛ کردستان مهر ماه امسال میزبان جشنواره ملی موسیقی اقوام است، فرصتی که در سنندج، شهر خلاق موسیقی توسط صداوسیمای مرکز کردستان فراهم شده تا گروه‌هایی از ۱۸ قوم کشورمان ، هنرنمایی کنند. طبق اظهارات زارعی کوشا، باید مرجعیت موسیقی اقوام، موسیقی محلی و فولکلور را در استان کردستان و در شهر سنندج تثبیت کنیم تا بتوانیم هر سال این برنامه را در تدوین برنامه‌های فرهنگی لحاظ کنیم تا به ظرفیت ماندگاری برای استان تبدیل شود.