دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ , ۲۲:۳۸:۵۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۱۱ ساعت ۲۳:۳۶
لینک کوتاه مطلب:

بازدید میدانی استاندار کردستان برای بررسی آخرین وضعیت زائران اربعین در مرزباشماق:

بازدید از ۲۲ موکب مستقر در مرز باشماق/ گفت‌وگوی استاندار با زائران اربعین/ بازدید از بیمارستان سیار شهید قاضی باشماق و بیمارستان سیار ۵۰ تختخوابی ماموستا شهید شیخ الاسلام/ گفت‌ و گو استاندار با گروه تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین

استاندار کردستان با حضور در مرز بین المللی باشماق برای پیگیری آخرین وضعیت خدمات رسانی به زوار، از بخش‌های مختلف این مرز بازدید نمود و بر تسهیل تردد و میزبانی از زائران اربعین حسینی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” امروز شنبه ۱۱ شهریور ماه جاری در بازدید میدانی از پایانه مرزی باشماق مریوان، برای بررسی آخرین وضعیت زوار، با جمع زیادی از زائران و موکب داران اربعین گفت‌وگو کرد و نظر آنان را درباره خدمات مرز باشماق جویا و پیگیر رفع دغدغه‌های موجود شد. استاندار کردستان از ۲۲ موکب مستقر در مرز باشماق بازدید نمود و تسهیل خدمت رسانی آسان و مناسب موکب داران در این مرز را ضروری عنوان کرد. زارعی کوشا ضمن گفت‌وگو با زائرین در مرز باشماق و پاسخ به مطالبات آنان افزود: با توجه به امکاناتی که در مرز فراهم شده خوشبختانه زائرین در آرامش و سهولت تردد می کنند.

وی در ادامه از بیمارستان سیار شهید قاضی باشماق و بیمارستان سیار ۵۰ تختخوابی ماموستا شهید شیخ الاسلام که در مرز باشماق به زائران نیازمند خدمات سلامت، خدمات درمانی بصورت رایگان ارائه می‌شود نیز بازدید نمود. استاندار کردستان در جریان این بازدید میدانی از پایگاه هلال احمر مستقر در باشماق بازدید کرد و گفت: اقدامات خوبی برای استقرار این پایگاه‌ها جهت خدمات به زائران صورت گرفته و امکانات لازم در این مکان‌ها مهیا است. زارعی کوشا همچنین  با گروه تئاتر مردمی پیاده روی اربعین نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. در ادامه استاندار کردستان از روند بهسازی آسفالت مسیر مریوان باشماق نیز بازدید نمود و توسعه و بهسازی راه‌ها را مهمترین مطالبه مردم برشمرد. زارعی کوشا با اشاره به اجرای فاز توسعه مرز باشماق مریوان گفت:  روکش آسفالت تمام مسیر مریوان به باشماق برای تسهیل حرکت خودروها ضروری است. وی بیان داشت: امیدواریم زائرین عزیزی که هنوز حرکت نکرده اند به اطمینان خاطر مرز باشماق را به عنوان نقطه عزیمت و تشرف خود به عتبات عالیات انتخاب کنند و  کردستان با افتخار میزبان این عزیزان خواهد بود. استاندار با بیان اینکه طی بازدید از پایانه مرزی باشماق نقصی مشاهده نمی شود افزود:  امسال شرایط بسیار خوبی جهت رفاه حال زائران با بهترین کیفیت در خدمت رسانی در این مرز فراهم است. زارعی کوشا دقت لازم زوار در برگشت از مرز را مهم عنوان کرد و گفت: زائران از پایانه مسافربری کاظمین با سرویس های کد گزاری شده به باشماق برگردند تا متحمل هزینه‌های گزافی نشوند. وی با اشاره به اوج استقبال از زائران و برنامه ریزی‌های منظم افزود: رضایتمندی زوار در گفت‌و گو با آنها گویای این ادعا است. زارعی کوشا از فرماندار مریوان، اعضای ستاد اربعین، کمیته‌های مختلف، همه دستگاه‌ها و رسانه‌های استان که در انعکاس بسیار خوب اخبار در این حرکت عظیم نقش خوبی ایفا کردند قدردانی کرد و  یادآور شد: معتقدیم مرز باشماق به عنوان مسیر تردد زوار امام حسین (ع)  تبدیل به یکی از ارکان توسعه استان شده و در سالیان آتی شاهد اتفاقات بزرگی برای مریوان و کردستان خواهیم بود. گفتنی است؛ بیمارستان سیار شهید ماموستا شیخ‌الاسلام  از ۲۷ مردادماه امسال در مرز باشماق مریوان مستقر شده و به زائران نیازمند خدمات سلامت و درمان، بصورت رایگان خدمات ارائه می‌دهد. این بیمارستان دارای بخش‌های اورژانس، تحت نظر مردان و زنان، داروخانه، اتاق عمل، بخش سرپایی و آزمایشگاه است.