دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ , ۲۲:۱۵:۴۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۱۲ ساعت ۲۲:۱۳
لینک کوتاه مطلب:

با حضور استاندار درسازمان ملی زمین و مسکن مطرح شد:  

بررسی هزینه آماده سازی متعارف اراضی مسکونی و رفع چالش‌ها / عزم جدی استاندار کردستان برای تسریع در حل مشکلات متقاضیان نهضت ملی مسکن

  استاندار کردستان از تصویب وصول هزینه مازاد آماده سازی متعارف اراضی مسکونی از محل منابع سازمان ملی با توجه به هزینه بالای تکمیل مسکن در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، امروز دوشنبه ۱۳ شهریورماه جاری با حضور مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، استاندار کردستان و مدیر کل مسکن و شهرسازی استان،  نشستی در راستای احصاء و حل مشکلات  نهضت مسکن ملی در  سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد.

استاندار کردستان در این جلسه با تاکید بر تسریع در تصویب توافقات زمین و ارائه راهکار اجرایی برای تعیین سقف ریالی هزینه آماده سازی متعارف برای استان کردستان ، درخصوص اراضی مازاد دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی مطالبی را مطرح و با مدیرعامل و معاونان سازمان‌ملی زمین و مسکن به بحث و تبادل نظر پرداختند. طبق اظهارات زارعی کوشا، مقرر شد جلسه ای در سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص اراضی دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شود تا امکان استفاده از آنها جهت خانه دار کردن پرسنل دانشگاه و نیز استفاده در طرح نهضت ملی مسکن بررسی و نهایی شود. وی با اشاره به اینکه کمبود زمین با توجه به شرایط توپوگرافی استان، تامین مسکن ملی را با چالش مواجه کرده است، اظهار کرد: باتوجه به هزینه بالای آماده سازی مسکن در کردستان،  هزینه آماده سازی متعارف در شورای مسکن استان مصوب و مازاد بر آن از منابع سازمان ملی مساعدت می‌شود. در این نشست مواردی پیرامون  اراضی تامین شده نهضت ملی مسکن در استان کردستان و راهکارهای تامین زمین در مریوان و کامیاران و مشکلات تعاونی‌های مسکن مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.