جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ , ۰۰:۳۷:۴۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۱۹ ساعت ۱۸:۵۴
لینک کوتاه مطلب:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:

روشنگری در حوزه دفاع مقدس متناسب با فضای فکری جوانان انجام شود

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: فرهنگ دفاع مقدس باید به نسل آینده و بویژه جوانان کنونی تبیین و با خلاقیت انتقال یابد‌.
به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، مهدی رمضانی صبح امروز یک‌شنبه ۱۹ شهریورماه جاری در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در محل سالن شهدای گمنام برگزار شد، با اشاره به اسناد بالادستی و فرمایش مقام معظم رهبری اظهار کرد: دفاع مقدس یک گنج است ما از این گنج تمام ناشدنی کم بهره گرفته ایم و مغفول مانده است.
وی  با اشاره به گذشت  قریب به پنج دهه از عمر انقلاب اسلامی، تبیین و تشریح دفاع مقدس با ابداع و خلاقیت  برای نسل آینده را مهم بیان کرد و گفت: در برگزاری نشست‌ها و سخنرانی های تکراری در ویژه برنامه های دفاع مقدس باید فاصله گرفت. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: در ویژه برنامه‌های این ایام باید به سمت افراد و اقشاری برویم که جنگ را ندیده و تجربه نکرده اند و با موضوع دفاع مقدس بیگانه هستند. رمضانی با بیان اینکه متناسب با فضای فکری جوانان و نوجوانان باید تولید محتوا انجام شود ادامه داد: جوانان دهه ۷۰ به بعد با دوران جنگ تحمیلی غریبه هستند لذا یادآوری خاطرات آن دوران در قالب بیان جملات تاثیر گذار، فیلم، عکس و کتاب نقش بارزی در تشریح دفاع مقدس ایفا می‌کند. وی خاطرنشان کرد: از هفت  هزار زن شهیده کشور ۵۴۶ زن شهیده مربوط به استان کردستان است و مغفول مانده‌اند، لذا بایستی در این حوزه کار کرد و  به این ظرفیت های ارزشی بیش از پیش پرداخته شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: دانشگاه ها باید پروژه های متفاوت در مورد دفاع مقدس داشته باشند و برنامه نو در این خصوص از سوی صاحبان فکر و اندیشه به ویژه جامعه دانشگاهی ارائه شود همه در این حوزه مسئول هستند و باید با تمام توان و قدرت پای کار بیایند. وی اضافه کرد: باید از هفته دفاع مقدس برای تبیین و روایتگری واقعیت هایی که در آن دوران بر ملت ایران گذشت بیشترین بهره را بگیریم. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اذعان کرد: ، نام گذاری خیابان ها با عنوان شهدا ارزشمند است اما پیرامون آن شهید مطالبی که بیانگر زندگی و سرگذشت آن شهیدباشد باید مطلب و اطلاع رسانی هم صورت بگیرد. وی در خصوص تشیع و تدفین پیکر شهدای گمنام گفت: عطر وجود شهدا امنیت آفرین است و در جامعه معنویت ایجاد می کند این آمادگی در استان برای استقبال و بدرقه این شهدای عزیز وجود  دارد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: ۲۵ شهید تازه تفحص شده در کردستان و آذربایجان غربی همزمان با هفته دفاع مقدس در استان تشییع و به تهران منتقل می شود.