دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ , ۲۳:۲۷:۲۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۲۹ ساعت ۱۶:۰۱
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در نشست شورای گفتگوی دولت و  بخش خصوصی عنوان کرد:

تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور برای سامان‌دهی مرز باشماق

 استاندار کردستان با بیان اینکه مرز باشماق از  مهمترین ظرفیت‌های استان است و ساماندهی آن جزو اولویت‌های توسعه‌ای محسوب می‌شود، از تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رئیس جمهور برای اتمام این طرح خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” عصر امروز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه جاری در پنجاه و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و  بخش خصوصی استان که که در محل سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد اظهار کرد : دستورکار جلساتی که متناسب با اولویت‌ها و ضرورت‌ها طبق کارهای کارشناسی‌شده و هدفمند باشد، منتج به نتیجه خواهد شد.
استاندار کردستان یکی از مهمترین اولویت های دولت در استان را تسریع ساماندهی مرز باشماق عنوان کرد و گفت: پروژه ساماندهی این مرز در سال ۹۹ کلنگ زنی شده و مستلزم تملک اراضی و اعتبار قابل توجه و فقط هزینه تملک، از کل اعتبار ساماندهی پیش بینی شده بیشتر بود که از سال گذشته تاکنون با جدیت این امر دنبال شد و خوشبختانه برای اتمام این طرح ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به عنوان مصوبه سفر رییس جمهور  تخصیص یافته است و این گره بازشد. زارعی کوشا با بیان اینکه مرز باشماق از  مهمترین ظرفیت‌های استان کردستان است و ساماندهی آن جزو اولویت‌های توسعه‌ای محسوب می‌شود گفت: با جدیت تمام به دنبال ساماندهی این مرز هستیم چراکه از نظر میزان ترانزیت یکی از مهمترین مرزهای زمینی کشور است. وی اجرای طرح ساماندهی باشماق را مستلزم مشارکت گمرک و راهداری و دیگر دستگاهای مربوطه برشمرد و گفت: مسائل و مشکلات بین گمرک و راهداری در مرزها فقط مختص به کردستان نیست و سایر استان‌های مرزی نیز این مشکلات و مباحث را دارند که به سیاست‌های کلان  ارتباط دارد که در این دستگاه‌ها بایستی اتخاذ شود. استاندار کردستان تصریح کرد: رویکرد مسئولان کشوری با رایزنی‌های مستمر، حل مشکلات مرز باشماق است که هم اکنون بخش بزرگی از این موانع برطرف شده است. زارعی کوشا با اشاره به فرایندهای پایانه‌های مرزی اذعان کرد: تمامی موضوعات و مسائل استانی بر حسب وظیفه در سطح شهرستان،  استان و کشوری باید مشخص و جمعبندی شود تا از این ظرفیت به بهترین شکل بهره‌مند شدیم. وی از همراهی خوب تجار در مرز باشماق و موکب‌داران اربعین در میزبانی از زائران قدردانی کرد و گفت: مرز باشماق به عنوان گذرگاه اربعین جدا از مولفه‌های معنوی، یک محور برای توسعه استان است و این ظرفیت می‌تواند فرصت بی بدیلی برای کردستان باشد. شایان ذکر است در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای احداث سایت دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان کردستان، گزارش اجرای طرح جامع ساماندهی مرز بین المللی باشماق مریوان، گزارش مربوط به پیشگیری از وقوع بحران و حوادث غیر مترقبه در مرز بین المللی باشماق ارائه شد و از کتاب  سرمایه گذاری (مشارکت عمومی و خصوصی در شهرداری‌ها)  تالیف دکتر آرش اسماعیل نسب با حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج رونمایی شد.