سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ , ۰۰:۰۲:۱۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۲۹ ساعت ۱۶:۲۰
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در مراسم سراسری «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز»:

دفاع مقدس گنجینه‌ ارزشمندی از معنویت، اخلاص و تجارب موفق است/ در مسیر شهدا باید ثابت قدم باشیم

استاندار کردستان گفت: دفاع مقدس، الگو و معدنی ارزشمند از اقتدار و صلابت، اخلاص و معنویت و تجربیات بسیار بی نظیر، برگرفته از ایثار و ازخودگذشتگی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا”صبح امروز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه جاری در آستانه هفته دفاع مقدس در مراسم سراسری «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز» که در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، امنیت و سلامت اظهار کرد: بزرگداشت هفته دفاع مقدس و مناسبت‌های مربوط به این ایام فقط مرور خاطرات نیست بلکه یادآور گنجینه بسیار ارزشمند از معنویت، اخلاص و  تجربیات بی‌نظیر است و همه ما همواره نیازمند بهره‌مندی از این معدن بسیار گرانبها هستیم و باید همواره مسیر و اهداف‌مان را بر این تجربه کم نظیر در تاریخ کشور عزیزمان انطباق دهیم‌.

وی با بیان اینکه همه باید قدردان شهدا و خانواده معظم آنها باشیم و در عمل ثابت کنیم که رهرو راه آنان هستیم، افزود: در مسیر شهدا باید ثابت قدم باشیم چراکه تداوم آرمان شهدا در گرو اطاعت و پیروی از رهبر معظم انقلاب است. استاندار کردستان با بیان اینکه امروز عدم وابستگی به بیگانگان به عنوان سند افتخار در دست همه ماست که می‌توان از آن الهام بگیریم، گفت: ایران سربلند، کشوری که در آغاز دفاع مقدس از کمترین امکانات دفاعی و نظامی کم بهره بود و برای تامین ابتدایی ترین تجهیزات مبارزه و دفاع مجبور بود به بیگانگان پناه ببرد، امروز  بی‌نیاز از همگان با وجود تحریم‌ها و  تولید انبوه تجهیزات نظامی در کشور، در قله ساخت تجهیزات کارآمد دفاعی قرار دارد و این حجت بزرگی برای ما در همه عرصه‌ها است. طبق اظهارات زارعی کوشا، اگر امروز طبق رهنمون ها و منویات مقام معظم رهبری با اقتدار حرکت کنیم قطعا مسیر توفیق و پیشرفت را طی خواهیم کرد و  اگر همچنان  با تداوم وابستگی نگاهمان به دست دیگران می‌بود چیزی جز سراب نصیبمان نمی‌شد و اقتدار کنونی حاصل نمی‌گردید. وی یادآورشد: ماهیت ما با آن اهدافی که نظام استکباری در دنیا دنبال می‌کند در تضاد است لذا با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری، امروز  با افتخار اعلام می‌کنیم که یکی از قدرت‌های برتر دنیا هستیم. استاندار کردستان با اشاره به اینکه در ابعاد معنوی هنوز تنها بخش کوچکی از گنجینه بزرگ و معدن بسیار غنی دفاع مقدس را کشف کرده‌ایم، افزود: برای رفع مشکلات متعدد فرهنگی و اجتماعی امروزه نیازمند رجوع به این گنجینه گرانبها هستیم تا روحیه دفاع مقدس را که با نفس قدسی امام راحل(ره) و جوانان این مرزبوم شکل گرفت احیاء و استخراج کنیم. زارعی کوشا با بیان اینکه مقاومت رزمندگان و ولایت پذیری مردم رمز پیروزی در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بود خاطرنشان کرد: ما در جنگ نابرابر تحمیلی هشت سال دفاع مقدس وجبی از خاک میهن را به دست بیگانگان نسپردیم و با همه مظلومیت‌ها در مقابل جبهه استکبار تا پیروزی نهایی ایستادگی کردیم   واین افتخار و موفقیت، برگ زرینی در کارنامه انقلاب اسلامی به یادگار ثبت و ماندگار کرد. وی با اشاره به رشادت‌های مردم استان کردستان در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: کردستان یکی از استان‌هایی بود که دشمن بر اساس محاسبه غلط تفاوت‌های قومی و مذهبی را دراین دیار پرافتخار زمینه ای برای تفرقه و پیاده کردن نقشه‌های شوم خود می‌دانست، اما خوشبختانه بر خلاف آنچه دشمن می‌پنداشت مردم و مرزبانان غیور این دیار با تقدیم بیش از ۵  هزارو ۴۰۰ شهید کردستانی و بیش از ۱۸ هزار شهید مهاجر که در این استان خون پاکشان بر زمین ریخته شد، وجبی از این خاک به تصرف دشمن درنیامد و همواره پشتیبان نظام هستند و این افتخار بزرگ  نیز در تاریخ برای کردستان و کردستانی‌ها ماندگار است. گفتنی است؛ مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز همراه با پخش زنده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی هم‌زمان با سراسر کشور با حضور جمعی از پیشکسوتان و فعالان حوزه دفاع مقدس و مقاومت، اقشار و اقوام ایرانی، نمایندگان ادیان توحیدی، خانواده شهدای دفاع مقدس، مدافعان امنیت و مدافعان سلامت که در حسینیه امام خمینی (ره) حضور دارند، برگزار شد. در پایان این مراسم ضمن تجلیل و تقدیر از پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت و دفاع مقدس، از ۶۱ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در کردستان به مناسبت این هفته رونمایی شد.