پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۱:۳۷:۳۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۸/۱۳ ساعت ۲۱:۲۶
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان در جلسه شورای اداری:

 قدردانی استاندار از استقبال باشکوه مردم از رئیس جمهور/  استقبال بی نظیر مردم کردستان از رییس جمهور رسالت مسئولان در خدمت را مضاعف کرد/ مسئله کولبری با تحقق منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان مرتفع می‌شود

استاندار کردستان گفت: عملیاتی شدن منطقه آزاد بانه و مریوان در کنار رونق قابل توجه اقتصادی و رشد سرمایه گذاری، مسئله و معضل کولبری را در کردستان حل می کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان،”اسماعیل زارعی‌کوشا”، در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات پیامبر اعظم(ص) استانداری، برگزار شد، با اظهار خرسندی ضمن تقدیر از حماسه بزرگی که مردم کردستان در استقبال از رئیس جمهور خدوم خود خلق کردند، گفت: حقیقتا تمام کسانی که دلسوز این نظام و مردم هستند در هرجای این کشور خوشحال شدند و دلیل آن اهمیت این استان است و بازتاب آن در کشور، منطقه و دنیا بسیار قابل توجه است.

وی با ذکر اینکه قطعا این استقبال در هر جای کشور اتفاق بیفتد باعث افتخار است، اما در کردستان معنای دیگری دارد، بیان کرد: خوشحال هستیم که در منطقه‌ای خدمت می‌کنیم که مردم آن قدرشناس هستند و تمام کم‌کاری‌ها و مشکلات ما را نادیده گرفتند و به پاس همت بلند و نیت خیر رئیس جمهور و اینکه احساس کردند نمایندگان دولت در این استان سعی دارند کاری انجام دهند، پا به میدان گذاشتند.

استاندار کردستان اضافه کرد: این استقبال برای بنده بسیار ارزشمند، افتخارآفرین و مبارک است چرا که این استقبال دل رهبر معظم را شاد می‌کند و این بالاترین افتخار برای ما خواهد بود.

زارعی کوشا با بیان اینکه استقبال بی نظیر مردم کردستان از رییس جمهور رسالت مسئولان در خدمت را مضاعف کرد، افزود: ما از امروز بار سنگین‌تری را باید بر دوش خود احساس کنیم و هرآنچه مانع خدمت می‌شود باید کنار گذاشته و از آن عبور نمائیم.

وی اظهار داشت : مردم با این کار به ما پیام دادند که کارهای شما را می‌بینند و رصد می‌کنند و تمام این جوسازی‌ها و تلاش‌های رسانه‌های معاند نمی‌تواند مانع از دیدن تلاش‌ها شود.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما ارتباط خوبی با اقلیم کردستان عراق داریم، سرمایه بسیار خوب در آن منطقه است و تعامل برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

زارعی کوشا پیرامون معابر کولبری و بازارچه‌های مرزی گفت: با توجه به مطالبه جدی مبنی بر بازگشایی معابر مرزی، به صورت موقت یکی دو تا بازارچه و معبر را بازگشایی کردیم که اثر خوبی را در تعادل نرخ‌ها در استان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه جلسه اختصاصی را با حضور رئیس جمهور در این خصوص داشتیم و قرار است طرح مشترک کارشناسی شود، گفت: عملیاتی شدن منطقه آزاد بانه و مریوان در کنار رونق قابل توجه اقتصادی و رشد سرمایه گذاری، مسئله و معضل کولبری را در کردستان حل می کند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه باید موضوع کولبری را از نزدیک با نگرش تحلیگرانه و مسلط، نگاه کنیم، اضافه کرد: امیدواریم منطقه آزاد بانه و مریوان به نوعی در کردستان رقم بخورد که دیگر کسی نیاز به کولبری نداشته باشد.