جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۳۶:۳۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ ساعت ۱۵:۲۳
لینک کوتاه مطلب:

در روند سفرهای شهرستانی استاندار و مدیران استان به بخش های مرکزی دیواندره ؛

برپایی میز خدمت در هزارکانیان/  سهم دیواندره از  سفرهای رییس جمهور ۱۴۵۰ میلیارد تومان پروژه است/ حضور آگاهانه مردم در انتخابات نشانه خرد جمعی در پرتو همبستگی ملی است/ آسفالت ۳۸ کیلومتر از راه‌های روستایی دیواندره

استاندار کردستان از تخصیص یک هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان مصوبه اختصاصی سهم شهرستان دیواندره از محل دو سفر استانی رئیس جمهور به کردستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” صبح امروز پنجشنبه ۲۸ دی ماه، در جریان سفر یک روزه به شهرستان دیواندره، با حضور در بخش سارال در مسجد جامع شهر هزارکانیان، ضمن گرامیداشت سالروز  بمباران ۲۸ دی‌ماه سال ۶۵ در سنندج، توسط جنگنده‌های رژیم بعثی که ۲۲۰ نفراز همشهریان سنندجی در این جنگ نابرابر به شهادت رسیدند، اظهار کرد: اقتدار،  امنیت، رفاه و آسایش کنونی ما مدیون خون پاک شهیدانی است که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و فارغ از تعلقات دنیوی، جان گرانمایه خود را فدای میهن کردند.

استاندار کردستان با اشاره به خدمات خاصی که در طول دولت سیزدهم در استان ارائه شده است افزود: هرچند این اقدامات کافی نیست و در برخی از شاخص‌ها نسبت به میانگین کشوری فاصله داریم، اما به امید خداوند و با همدلی و برادری، محرومیت را از چهره این استان پاک و ظرفیت‌های آن را به تمامی دنیا و منطقه معرفی کنیم.

زارعی کوشا با اشاره به ظرفیت‌های کم نظیر بخش سارال در حوزه‌های مختلف، از پیگیری احداث کارخانه داروسازی در استان کردستان با مشارکت شستا خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم اولین سرمایه گذاری مجموعه داروسازی در بخش سارال با توجه به گیاهان دارویی متنوع در این منطقه، انجام و این ظرفیت به مزیتی برای استان تبدیل شود.

وی سهم شهرستان دیواندره از سفرهای رییس جمهور را یک هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان پروژه اختصاصی اعلام کرد و افزود: این مهم می‌تواند باعث تحول عظیمی در این شهرستان شود

استاندار کردستان با بیان اینکه در مسیر دیواندره به مریوان یک خلاء ارتباطی وجود دارد، تصریح کرد: امید است بتوانیم با اخذ مجوز ماده ۲۳ به عنوان پروژه کلان ملی و با اجرای آن تحولی حیاتی و حرکت آفرین در بخش سارال ایجاد شود.

زارعی کوشا به اقدامات دولت سیزدهم  در حوزه راهسازی طی دو سال گذشته در شهرستان دیواندره گریزی زد و گفت: ۳۸ کیلومتر راه روستایی در شهرستان دیواندره احداث شده که معادل ۱۰ درصد در دیگر شهرستان‌ها است.

وی با بیان اینکه طی ۵۰ سال گذشته، راه روستایی ۳۳ روستا در شهرستان دیواندره آسفالت شده است، ادامه داد: در  دولت سیزدهم  ۱۷ روستا طی این ۲ سال بهسازی و آسفالته شده است.

استاندار کردستان بر لزوم تسریع در تکمیل کریدور شمال غرب تاکید کرد و گفت: همواره این کریدور مطالبه ما برای تامین اعتبار است و برای اتمام آن
۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

زارعی کوشا مشکل اینترنت و دسترسی به آن را مطالبه‌ای به حق مردم عنوان کرد و افزود: ۱۲۸ استان دارای پوشش اینترنت، ۱۱۹ استان نیز از پوشش موبایل و ۲۶ روستا طی دوسال اخیر به اینترنت متصل شده است.

وی در حوزه صنایع به پروژه کارخانه معدنی در دیواندره گریزی زد و ادامه داد:
با سرمایه گذاری ۲ هزارو ۸۷۰ میلیارد تومان برای احداث این کارخانه جواز تاسیس صادر شده که به طور مستقیم برای  ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود و می‌تواند شهرستان دیواندره را به شهری صنعتی تبدیل کند.