یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۱:۵۹:۴۹
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۲/۳ ساعت ۱۱:۰۸
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در بازدید از کارخانه استحصال طلای سقز در۱۳۰ ُمین سفر شهرستانی:

کردستان، استان طلایی کشور /سالانه ۵۰۰ کیلوگرم شمش طلا تولید می‌شود

استاندار کردستان به نقش طلایی استان در اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت: کردستان با بهره برداری از معدن طلای قلقله سقز به استان طلایی کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا، امروز پنجشنبه سوم اسفندماه در۱۳۰ ُمین سفر شهرستانی خود در جریان سفر به شهرستان سقز در محل کارخانه طلای قلقله این شهرستان حضور یافت و در نشستی که به منظور بررسی مشکلات این معدن تشکیل شد، اظهار کرد: اجرای این پروژه جزو مطالبات مردم بوده و چندین سال است در انتظار بهره برداری از آن هستند.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرای کارخانه طلای سقز آذر سال گذشته و در سفر پروژه ای رئیس جمهور به استان آغاز شد، افزود: قرار است تا پایان نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد.

استاندار کردستان ادامه داد: در حال برنامه ریزی برای سفر بعدی رئیس جمهور به استان هستیم و در این راستا چند کلان پروژه هم چون انتقال آب سد قوچم به قروه و دهگلان، سد ژاوه و همچنین معدن طلای سقز را آماده بهره برداری می کنیم.

زارعی کوشا بیان کرد: این پروژه فقط متلعق به شرکت طلای کردستان و مجموعه سرمایه گذاری صدرتامین نیست بلکه همه ما در اجرای آن نقش داریم و باید گام به گام براساس روزشمار مشخص شده پیش رویم.

وی با اشاره به اینکه تیم مدیران استان دلسوز و پای کار هستند، گفت: مدیران برای موانع سر راه پروژه های مهمی هم چون معدن طلا راهکار و راه چاره هم ارائه می دهند تا کارها به موقع و صحیح انجام شود

استاندار کردستان یادآور شد: برخی از مشکلات واحدهای تولیدی به ممنوعیت های قانونی بر می‌گردد که باید به نحو احسن و با یافتن راهکاری مشکل را برطرف کرد.

زارعی کوشا از اقدامات انجام شده توسط شرکت طلای کردستان در راستای مسئولیت اجتماعی آنها قدردانی کرد و گفت: خدماتی که این شرکت در محدوده معدن طلای قلقله سقز انجام داده موجب ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و رفاه بیشتر روستایان این منطقه شده است.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این معدن و اکتشافات انجام شده در حوزه معدنی، کردستان لقب استان طلایی کشور را دریافت می کند.

طبق گفته مدیرعامل شرکت طلای کردستان در این نشست، میزان سرمایه گذاری پروژه طلای سقز را ۶۵ میلیون دلار و ظرفیت سالانه کارخانه استحصال طلای قلقله ۵۰۰ کیلوگرم شمش طلا و میزان اشتغالزایی در این پروژه را ۳۰۰ نفر است.