یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۲:۳۷:۵۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۲/۹ ساعت ۰۹:۳۶
لینک کوتاه مطلب:

اطلاعیه شماره (۱۶) ستاد انتخابات کشور صادر شد

ستاد انتخابات کشو اطلاعیه شماره ۱۶ را صادر کرد

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کردستان،  متن اطلاعیه شماره ١۶ به شرح زیر است:
به آگاهی ملت شریف ایران و نامزد‌های محترم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌رساند: در راستای اجرای ماده (۸) «قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» و «آیین نامه اجرایی» مصوب آن، در خصوص نحوه فعالیت جبهه‌ها و ائتلاف‌های سیاسی جهت اعلام فهرست‌های انتخاباتی، بدین وسیله ضمن تشکر از رعایت چارچوب‌های قانونی در عرصه رقابت‌ها توسط احزاب، گروه‌ها، جبهه‌های سیاسی، فهرست‌های ائتلافی و نامزد‌های حاضر در صحنه، ضوابط فعالیت ائتلاف‌ها و جبهه‌های مذکور در ارائه فهرست‌های انتخاباتی به شرح ذیل اعلام می‌شود:
صرفاً احزاب و جبهه‌های سیاسی می‌توانند پس از تأیید صلاحیت داوطلبان، فهرست انتخاباتی خود را به‌صورت مجزا برای حوزه‌های انتخابیه دارای بیش از یک کرسی و تا سقف کرسی­‌های آن حوزه انتخابیه تنظیم و با توجه به سطح فعالیت ملی و یا استانی آن حزب و جبهه به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری‌ها اعلام کنند.
احزاب و جبهه‌های سیاسی مکلفند، فهرست خود را جهت ارائه به ستاد انتخابات و یا فرمانداری، با قید عنوان فهرست، طی نامه مکتوب با امضای دبیر­کل یا نماینده قانونی آن حزب یا جبهه و به ضمیمه موافقت کتبی نامزد‌ها برای عضویت در فهرست، ارسال نمایند. آگهی اسامی نامزد‌ها و فهرست‌های یاد شده پس از تأیید ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری‌ها منتشر می‌شود.
پس از اعلام رسمی حمایت گروه ها، مجامع و اقشار مختلف از نامزد مورد نظر، وی می‌تواند حمایت آنان را در آثار تبلیغاتی مجاز خود، درج و منتشر کند.
چنانچه نامزد‌های انتخابات بخواهند در آثار تبلیغاتی خود از اعلام نظر، نام، تصویر یا نماد شخصیت‌ها، مقامات اشخاص حقیقی حقوقی، احزاب و گروه‌ها در تایید خود استفاده کنند، لازم است اعلام نظر کتبی و امضا شده ایشان تسلیم هیات استانی بررسی تبلیغات گردد. البته اعلام نظر شخصیت‌ها به شرطی مجاز است که بدون ذکر عنوان و مسوولیت آنها باشد.
وزارت کشور انتظار دارد در راستای شاخص‌های چهارگانه انتخابات؛ مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت، همه فعالان سیاسی در عرصه انتخابات نسبت به رعایت چارچوب‌های قانونی در تبلیغات و فهرست‌های انتخاباتی دقت نظر داشته باشند.
لازم به ذکر است، منظور از احزاب و جبهه‌های سیاسی در این اطلاعیه، موضوع ماده ۱ قانون «نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی» مصوب ١٣٩۴/١١/۴ است که آخرین فهرست آنها در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در تاریخ ۱ اسفند ۱۴۰۲ منتشر شده است.
ستاد انتخابات کشور

کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کردستان