جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۵:۱۰:۱۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۲/۲۶ ساعت ۱۸:۰۳
لینک کوتاه مطلب:

در دهه کرامت با حضور مسئولان کشوری و استانی ؛

اهدای ۷۳۳ فقره جهیزیه به نوعروسان کردستانی با هدف ترویج ازدواج آسان/ اقدامات کمیته امداد در امر توانمندسازی مددجویان ستودنی است/راهبری شغلی مددجویان، راهکار بازگشت به چرخه خودکفایی

استاندار کردستان عملکرد و اقدامات کمیته امداد استان در حوزه های مختلف بویژه در راستای اشتغالزایی را ارج نهاد و گفت: اجرای طرح راهبری شغلی کمیته امداد منجر به حل معضل بیکاری بسیاری از مددجویان و به الگویی موفق در کشور تبدیل شده است.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، امروز چهار شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه با حضور قایم مقام و معاون برنامه و بودجه کمیته امداد کشور، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کردستان و جمعی از مسئولین، ۷۳۳ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد به مناسبت گرامیداشت سفر مبارک مقام معظم رهبری به کردستان و تقارن با دهه کرامت در محل مجتمع فرهنگی، تربیتی و آموزشی امام علی (ع) سنندج، اهدا شد.

استاندار کردستان در این آیین با تبریک  به زوجین حاضر در این مراسم، ضمن آرزوی خوشبختی، سعادت و سلامتی برای آنان ، رویدادهای موثر و خیرخواهانه کمیته امداد در استان را پر شمار خواند و نقش این نهاد حمایتی در حوزه‌های مختلف را بسیار ارزشمند دانست.

زارعی کوشا در ادامه با اشاره به نقش کمیته امداد در اشتغالزایی، محرومیت زدایی و تهیه بسته‌های کمک معیشتی در ایام مختلف به مناسبت‌های گوناگون افزود: در طول ۲ سال گذشته هزاران خانواده نیازمند در استان، توانمند و از تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند و اشتغال پایدار برای این قشر شکل گرفت.

وی ضمن قدردانی از مجموعه کمیته امداد استان کردستان در راستای اقدامات و عملکرد مطلوب آنان در حوزه‌های مختلف، گفت: در قالب طرح راهبری شغلی که برای مددجویان در کمیته امداد ایجاد شد هزاران فرصت شغلی شکل گرفت و به الگوی موفقی در کشور و دنیا تبدیل شد.

فراهم نمودن بستر و زمینه ازدواج آسان و کمک به تشکیل خانواده برای جامعه عزیز کمیته امداد از دیگر مواردی بود که استاندار کردستان آن را ارج نهاد و برای آنان ساختن زندگی خوب و سعادتمندانه را از درگاه ایزد منان خواستار شد و گفت: امیدوارم  این کمکی که همه ملت ایران در تهیه آن نقش داشته اند مایه تشکیل زندگی موفقی برای زوجین باشد.

بر اساس این گزارش؛ امروز ۷۳۳ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد تقدیم شد که با اعطای این جهیزیه‌ها دیگر هیچ پشت نوبتی در کمیته امداد استان نخواهیم داشت.

پرداخت حق بیمه ۱۰ هزار و ۳۰۰ مددجو کمیته امداد، خرید و ساخت ۲ هزار و ۱۵۰ مسکن مددجویی، پرداخت ۱۴ میلیارد تومان کمک هزینه تحصیلی و شهریه دانشجویی به سه هزار و ۴۴۳ نفر، ارائه ۱۴ هزار و ۳۳۱ مورد خدمات فرهنگی، تربیتی و آموزشی، ارائه ۲۱ هزار و ۵۸۱ مورد مشاوره فردی و خانوادگی، توزیع ۱۳ هزار نوشت افزار به دانش‌آموزان نیازمند، ایجاد اشتغال برای ۲۵ هزار نفر مددجو با پرداخت یک میلیارد و ۸۴۴ مورد تسهیلات، آموزش کسب و کار و پایداری مشاغل به ۱۵ هزار و ۴۰۹ نفر از مددجویان از اقدامات مؤثر کمیته امداد استان به خانواده‌های تحت پوشش طی یک سال گذشته بوده است.