جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۳:۲۵:۱۹
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۵ ساعت ۱۸:۲۸
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مطرح کرد:

 عملکرد فراجا در اجرای طرح نور در کردستان قابل تقدیر است /روز بانه نامگذاری شد

استاندار کردستان با بیان اینکه طرح نور در استان کردستان بدون تنش و حاشیه منفی در حال اجرا است، کارکرد فراجا در اجرای این طرح را ستود

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی‌کوشا” پیش از ظهر امروز شنبه (۵ خرداد) در یکصد و بیست و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با محوریت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید جمهور و همراهان ایشان، به اجرای برنامه‌های فرهنگی در استان گریزی زد و گفت: سفر رئیس جمهور شهید به شهرستان بانه در ۱۲ آبان ماه ۱۴۰۲ صورت گرفت از این رو می‌توان این روز را به عنوان روز بانه نامگذاری کرد.

به گفته وی، نامگذاری روز بانه به منظور ظرفیت‌افزایی برای اجرا و توجه به برنامه‌های فرهنگی در این شهرستان انجام خواهد شد.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارزیابی طرح نور در استان گفت: خوشبختانه اجرای این طرح در کردستان بدون تنش و حاشیه منفی در حال اجرا است.

زارعی کوشا کارکرد نیروهای فراجا و دستگاه قضا در استان در راستای اجرای طرح نور را مطلوب ارزیابی کرد و این اقدام ارزشمند را ارج نهاد و گفت: گرچه مدعی هستم که شرایط عفاف و حجاب در کردستان از بسیاری از استانهای کشور بهتر است اما باید تلاش کنیم شرایط بهتری را در استان شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: در بسترهای مجازی همچون اینستاگرام برخی از افراد اقدام به تولید محتواهایی در قالب طنز می‌کنند که در آن پوشش نامناسبی از بانوان به نمایش گذاشته می‌شود که در شٱن استان کردستان نیست.

استاندار کردستان  تاکید کرد: این افراد عامدانه و به منظور ترویج بی‌حجابی اقدام به تهیه چنین محتواهایی می‌کنند لذا ورود و برخورد جدی نیروی فراجا و دستگاه قضا به این موضوع بسیار ضروری است.