جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۱۸:۰۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۱۶ ساعت ۱۹:۲۰
لینک کوتاه مطلب:

 رئیس ستاد انتخابات استان کردستان :

 آمادگی کامل کردستان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری / این دوره از انتخابات، راهبردی‌ترین مشارکت سیاسی در تاریخ نظام است

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان از آمادگی کامل ستاد انتخابات در استان برای برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیرماه خبر داد و این دوره از انتخابات را راهبردی‌ترین شکل مشارکت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی بیان کرد

 

 

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، مهدی رمضانی امروز چهارشنبه (۱۶ خرداد)در سومین جلسه ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و سالروز قیام ۱۵ خرداد، اظهار داشت: انتخابات به عنوان عالی‌ترین مصداق مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح و در هر دوره مشارکت مردم موضوعیت داشته است.

وی بر حائز اهمیت بودن این دوره از انتخابات تاکید کرد و افزود: با شهادت ریاست جمهور انتخابات یک سال زودتر از موعد برگزار می‌شود و کشور در موقعیت خاص و خطیری قرارگرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: می‌توان گفت این دوره از انتخابات، راهبردی‌ترین انتخابات تاریخ نظام جمهوری اسلامی است و با انتخابات دهه ۶۰ قابل قیاس نیست.

رمضانی به آخرین تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری انتخابات در استان کردستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ۲۰ روز تا برگزاری انتخابات زمان باقی مانده، حداکثر تلاش و دقت را برای برگزاری آن به کار برده‌ایم و آمادگی مناسبی داریم.

وی با تاکید بر اینکه تجهیزات و امکانات لازم برای برگزاری انتخابات در ۸ تیر فراهم شده است، گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان یک هزار و ۲۹۶ شعبه اخذ رای در استان وجود داشت که در این دوره علاوه بر این تعداد، چند شعبه دیگر نیز اضافه خواهد شد و تمام سطح استان را پوشش خواهیم داد.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان
به نقش کلیدی شرکت برق در روز انتخابات اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری انتخابات به صورت آنلاین، تمام امکانات برای فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در حوزه فناوری، اطلاعات و برق بسیج شده اند.

رمضانی با تاکید بر اینکه باید دستگاه‌های اجرایی کلیه امکانات لازم را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند، گفت: باید دستگاه‌های اجرایی در این مدت زمان باقی‌مانده، انتخابات را در اولویت قرار دهند تا بتوانیم انتخاباتی در تراز انقلاب اسلامی برگزار کنیم.

وی افزود: چهار رکن انتخابات مبنی بر مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و مسئولین بوده و اعضای ستاد انتخابات باید حتما به مسئولیت خود در هر چهار رکن توجه ویژه داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان
با تاکید بر اینکه، رئیس جمهور شهید در طول خدمت سه‌ساله خود، تراز ریاست جمهوری، عملکرد مدیران  و انتظارات مردم را بالا برد گفت: مشارکت مردم چه از بعد داخلی و چه از بعد خارجی توانسته بسیاری از  موضوعات کشور را مدیریت کند، لذا در چنین موقعیت حساسی که کشور در آن قرار دارد مشارکت مردم بسیار حائز اهمیت است.

رمضانی تصریح کرد: امیدواریم مردم فهیم ما با حضور حداکثری در این انتخابات رکورد جدیدی را به ثبت برسانند و مشارکتی که منتهی به انتخاب فردی اصلح برای منسب ریاست جمهوری می‌شود، داشته باشند.