پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

اعتبارات اشتغال فراگير، فرصتى برای رفع بیکاری در کردستان

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان، اعتبارات اشتغال فراگير را فرصتى مناسب براى اشتغالزايى در كردستان عنوان كرد كه بايد آنرا مغتنم بدانيم.
اعتبارات اشتغال فراگير، فرصتى برای رفع بیکاری در کردستانبه گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛
حسين فيروزى در جلسه كارگروه اشتغال استان، خاطرنشان كرد: دستگاه هاى اجرايى بايد بررسى درخواست هاى مشمول تسهيلات اشتغال فراگير را در اولويت اقدامات خود قرار دهند و بانك ها با سرعت پرداخت ها را شروع كنند.
وى با تاكيد بر اينكه انتظارى در جامعه ايجاد كرده ايم و موظفيم آنرا برآورده كنيم، افزود: با توجه به وضعيت بيكارى كردستان، بايد با تمام توان تلاش كنيم علاوه بر سهم ١٠٠٠ ميليارد تومانى استان، از اعتبارات شناور كشور نيز سهمى براى استان جذب كنيم.
وى يادآور شد: تامين مالى مهمترين مشكل بر سر راه ايجاد اشتغال و توليد در كردستان است، بنايراين بايد با بهره گيرى از اعتبارات اشتغال فراگير و اشتغال روستايى، در راستاى رفع اين مشكل گام برداريم.
معاون استاندار بر لزوم اتخاذ تصميمات و ابتكارات و همچنين تغيير رسته هاى متناسب با نياز و ظرفيت استان تاكيد كرد و افزود: همكارى دستگاه هاى اجرايى و بانك ها در تسريع بررسى طرح ها و پرداخت تسهيلات بسيار حائز اهميت است.

بازدید [ 1152426 ]
برچسب ها