پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

اقدامات پیشگیرانه مانع از بروز خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: پیش بینی اقدامات پیشگیرانه مانع از بروز خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه به مردم می شود.
اقدامات پیشگیرانه مانع از بروز خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات مدیریت بحران استان با بیان این مطلب اظهار داشت: بروز برخی بحرانها ناشی از حوادث غیر مترقبه گاها موجب خسارتهای جانی و مالی به مردم می شود بنابراین دستگاههای اجرایی با پیش بینی اقدامات پیشگیرانه مانع از وقوع خسارت به مردم شوند.
وی افزود: متاسفانه در چند سال اخیر وقوع حوادث غیر مترقبه در استان و کشور باعث خسارتهای فراوان به بخش زیرساختها، منازل مسکونی و محصولات کشاورزی شده که بایستی تدابیری برای جبران خسارت به عمل آید.
ملکی خاطر نشان کرد: در بخش خسارت ناشی از محصولات کشاورزی دولت تلاش نموده تا برای جبران خسارت وارده به کشاورزان بصورت پرداخت تسهیلات و یارانه برای استمهال تسهیلات کمک کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: در این رابطه از محل بند خ ماده 33 قانون برنامه ششم توسعه جهت استمهال تسهیلات دریافتی بخش کشاورزی مبلغ 44 میلیارد تومان به نسبت خسارت و اعلام بانکهای عامل بین شهرستانهای تابعه توزیع اعتبار شده است.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم عملیاتی شدن تحلیل پایداری و تثبیت زمین لغزش در روستاهای تفین شهرستان کامیاران و نیز روستای سورین شهرستان بانه تاکید کرد.
 وی در پایان گفت: با توجه به مطالعات انجام شده توسط بنیاد مسکن از طریق پژوهشکده سوانح طبیعی نتایج آن بمنظور پیشگیری از خسارت احتمالی در این روستاها ناشی از زمین لغزش مطابق مطالعات انجام شده به متولیان امر ابلاغ و نظارت لازم نیز توسط بنیاد بر ساخت و سازهای آنها اعمال گردد.بازدید [ 178638 ]
برچسب ها