پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

اولویت ما در تصمیم گیری‌ها، حمایت از تولید است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکید کرد: اولویت ما در تصمیم گیری ها، حمایت از تولید است.
اولویت ما در تصمیم گیری‌ها، حمایت از تولید است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در خصوص دستور کار اول این جلسه که رسیدگی به مشکلات کارخانه تعطیل شده خوراک دام و طیور متعلق به تعاونی مرغداران مریوان بود، اظهار داست: ما می خواهیم مشکلات سر راه تولید را برداریم، مخصوصاً امسال که به فرمایش مقام معظم رهبری باید سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها باشد. 
وی با اشاره به سابقه درخشان این کارخانه و زنجیره وابسته به آن، خاطرنشان کرد: واقعیت این است این واحد تولیدی امروز دچار مشکل شده و بدهکار (بانک) است و باید کمک کنیم دوباره به چرخه تولید بازگردد.
جعفری خواستار به تعویق افتادن برگزاری مزایده این کارخانه و همچنین تسریع در تعیین تکلیف پرونده قضایی این واحد تولیدی خوش سابقه شد. 
در ادامه این جلسه موضوع فعالیت شرکت های پخش واکسن و داروهای دامی داخل و خارج از استان در داخل استان مطرح شد که معاون اقتصادی استاندار در این خصوص تصریح کرد: بحثی به نام انحصار در توزیع داروهای دامی نداریم.
وی تاکید کرد: ایجاد محدویت و انحصار به ضرر سرمایه گذاری و سرمایه گذاران در حوزه دام و طیور است. 
جعفری افزود: برای ما تولید مهم است، تولید کنندگان این حوزه هرچقدر که بتوانند واکسن، دارو و مواد ضدعفونی کننده لازم را ارزانتر تهیه کنند به نفع تولید استان است. ‌
وی همچنین یادآور شد: ما کماکان با رقابت موافق هستیم و توان و بازاریابی در این زمینه بسیارمهم است؛ امروزه اطلاعات تولیدکنندگان، کشوریست و از هر شرکتی که قیمت مناسبتری داشته باشد، خرید می کنند. 
در پایان این جلسه قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی مورد بحث قرار گرفت و از سوی اعضای جلسه پیشنهاد شد، بانک های عامل استان بدهکاران سیستم بانکی مشمول این قانون را به دستگاه های اجرایی معرفی کنند.

بازدید [ 55803 ]
برچسب ها