چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

اولویت ما در کردستان، اقتصاد است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: اولویت ما در استان اقتصاد و توجه به فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و تجارت است.
اولویت ما در کردستان، اقتصاد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در دهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان با تاکید بر اینکه حمایت از صادرکنندگان یکی از اولویت‌های مهم در کشور است قیمت ارز را یکی از معضلات ارزی و دلیل سخت گیری در بازگشت ارز صادراتی عنوان و ابراز امیدواری کرد مشکلات مربوط به پیمان سپاری ارزی در سال آینده برطرف شود.
وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای بازگشایی بازارچه‌های موقت مرزی در شهرستان‌های مریوان، بانه و سروآباد، خاطرنشان کرد: تلاش همه مسؤولان استان این بوده که بازارچه های مرزی فعال باشد تا کولبری و تجارت مرزی را ساماندهی کنیم. 
معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه بازارچه‌های مرزی ارتباط مستقیمی با فعالیت اتاق بازرگانی دارند، گفت: مشکلات مربوط به فعالیت تجاری در این بازارچه‌ها برطرف شده و نخستین محموله هم از بازارچه خانم شیخان مریوان روز گذشته وارد کشور شده و امروز هم در مله خورد سروآباد این امر انجام می‌شود.
جعفری در این جلسه با یادآوری شرایط جنگ اقتصادی و کرونا، تاکید کرد: باید به دنبال ضوابط و قوانینی بگردیم که بیشترین کمک را به فعال نگهداشتن واحدهای تولیدی می کنند. 
وی در ادامه به جایگاه مهم جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان اشاره و از تعامل اثربخش اعضای این شورا در راستای اجرای مصوبات تقدیر و تشکر کرد و افزود: اگر مصوبه ای اجرایی نشده باید عارضه یابی شود. 
جعفری به تشکیل شورای گفتگوی دولت و انجمن های کارفرمایی و کارگری نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش ما برقراری ارتباط حداکثری با بخش خصوصی است. 
در پایان این نشست از ۷صادرکننده برتر استان تقدیر شد.

بازدید [ 110694 ]
برچسب ها