پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

برخورد قاطع با دلالان و واسطە‌گران جوجە یک روزە /کردستان عملکرد مطلوبی در تنظیم بازار مرغ داشتە است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان بر ضرورت برخورد قاطع با دلالان و واسطه گران جوجه یک روزه تاکید کرد.
برخورد قاطع با دلالان و واسطە‌گران جوجە یک روزە /کردستان عملکرد مطلوبی در تنظیم بازار مرغ داشتە است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ و تخم مرغ استان کردستان گفت: در حال حاضر کردستان نه تنها مشکلی در تامین مرغ ندارد بلکه به عنوان یکی از استان‌های معین تامین کننده آن در کشور انتخاب شده است.
خالد جعفری با اشاره به اینکه کاهش بارندگی و خشکسالی ممکن است در تولید علوفه، جو ذرت و در نهایت نهاده‌های دام وطیور تاثیرگذار باشد، افزود: از این همین امروز باید با بررسی و نظارت مستمر تمام تلاش خود را برای ممانعت از ایجاد کمبود در تولید گوشت مرغ بکار گیریم.
وی با بیان اینکه کردستان عملکرد مطلوبی در تنظیم بازار مرغ داشته است، گفت: در حال حاضر بیشترین یارانه به تولید مرغ داده می‌شود و به دلیل نیاز فراوان به این گوشت در کشور حساسیت نسبت به تولید و عرضه آن بیشتر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه به دلیل همین حساسیت و کنترل و نظارت بیشتر میزان کشفیات هم افزایش پیدا کرده است، یادآور شد: تامین نیاز داخل کشور در همه کالاها به ویژه غذایی در اولویت قرار دارد بنابراین از خروج یک قطعه جوجه یک روزه هم جلوگیری به عمل می‌آید.
جعفری با تاکید براینکه هر مرغداری که در قاچاق جوجه یک روزه دخیل باشد پروانه فعالیت او تعلیق خواهد شد، اظهار داشت: واسطه گران و دلالانی که اقدام به قاچاق جوجه یک روزه در مرزهای استان می‌کنند باید شناسایی وبا آنان برخورد مناسب صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: زمانی که نظارت و برخورد مناسب انجام شود دیگر نیازی به معدوم کردن جوجه‌های یک روزه قاچاق کشف شده که از سرمایه‌های کشور هستند، نیست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه ایران یکی از بهترین تولید کنندگان جوجه یک روزه در دنیا است، گفت: بالابودن کیفیت جوجه های یک روزه در دنیا باعث شده تمایل بیشتری به قاچاق آن در زمانی که صادراتش به دلیل تامین نیاز داخلی ممنوع شده است،ایجاد شود.

بازدید [ 11913 ]
برچسب ها