چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار

جلوگیری از ضرر و زیان به مرغداران در کردستان جهت تداوم تولید ضروری است

استاندار کردستان بر ممانعت از ضرر و زیان به مرغداران استان در جهت تداوم تولید و آرامش بخشی بە بازار تاکید کرد.
جلوگیری از ضرر و زیان به مرغداران در کردستان جهت تداوم تولید ضروری است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان با بیان اینکه در راستای رفع مشکلات، نیاز استان به مرغ را با قیمت مصوب عرضه و بخشی هم با قیمت ازاد عرضه می شود که منافع آن هم به تولید کننده و هم مصرف کننده می رسد گفت: معتقدم که دستوری عمل کردن حاصلی جز التهاب در بازار در پی ندارد، بلکه سیاست‌ها باید به گونه‌ای تنظیم شود که منافع تولید کننده و مصرف کننده را در بگیرد.

وی گفت: اواخر اسفند سال گذشته از طریق برنامه تلویزیونی شبکه استانی به مردم اطمینان خاطر دادم که در تامین کالاهای اساسی مشکلی در استان نداریم و مردم باید بصورت واقعی این امر را لمس کنند.

مرادنیا با اشاره به اینکه مردم در چند روز اخیر برای تامین مرغ با مشکلاتی مواجه شدند، اضافه کرد: روز شنبه هفته جاری از چند مغازه موجود در سطح شهر بازدید داشتم و اکثر شهروندان هم از نبود مرغ گلایه مند بودند. 

استاندار کردستان بر ضرورت توجه به مصرف کننده و تولید کننده تاکید کرد و افزود: بی شک اگر مسوولان درست و براساس شرایط موجود تصمیم بگیرند این مسائل و مشکلات پیش نمی آید. 

مرادنیا یادآور شد: سود کاهش قیمت مرغ در مقاطعی نه به جیب مصرف کننده و نه تولید کننده نرفته بلکه دلالان در این رابطه بیشترین بهره را بردند. 

وی اظهار داشت: براساس تصمیم اخذ شده در چند روز اخیر در راستای رفع مشکلات بخشی از مرغ را با قیمت مصوب و بخشی هم با قیمت ازاد عرضه می شود که منافع آن هم به تولید کننده و هم مصرف کننده می رسد.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه نباید تولید کننده را با چالش ضرر و زیان مواجه کرد، گفت: منصفانه سود تولید را باید مدنظر قرار داد تا تولید کننده هم با ضرر و خطر ورشکستگی مواجه نشود و مصرف کننده هم راضی باشد.

بازدید [ 87096 ]
برچسب ها