چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندارخبر داد:

رفع تعلیق ۱۲ تعاونی مرز نشین استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: از ۱۶ تعاونی مرزنشین استان تعداد ۱۲ تعاونی رفع تعلیق شده و می توانند فعالیت خود را از سر گیرند.
رفع تعلیق ۱۲ تعاونی مرز نشین استانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری درپنجمین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان، در خصوص گزارش اتاق بازرگانی سنندج از روند پیشرفت احداث ساختمان نمایشگاه دائمی استان، اظهار داشت: اگرچه اقدامات صورت گرفته با آنچه که باید انجام می شد فاصله دارد اما امیدواریم با برنامه زمانبندی مناسب هرچه زودتر شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.
وی با اشاره به بالا بودن حجم سرمایه گذاری این پروژه، یادآور شد: اگر قرار است کمکی برای تسریع ساخت آن صورت گیرد باید مقاطع زمانی و در مراحل پیشرفت آن تعیین شود.
در ادامه این جلسه تقویم پیشنهادی برگزاری نمایشگاه های تخصصی استان در سال ۹۹ نیز مطرح و با توجه به پیشنهادات و انتقادات برخی اعضای جلسه، مقرر شد نوع و تعداد نمایشگاه ها بازنگری شود.
جعفری در خصوص درخواست ایجاد پایانه صادراتی میوه و تره بار در مرز باشماق، خاطرنشان کرد: ایجاد این پایانه می تواند موجب توسعه مرز شود اما یکی از موارد مورد تاکید، خروج ترانشیپ منت و تیرپارک ها از مرز و انتقال آن به خارج از مرز در راستای سرعت بخشی به تردد در مرز است.

بازدید [ 104196 ]
برچسب ها