پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان تاکید کرد:

سرمایه‌گذار معدن طلای ساریگونی حساب های بانکی خود را به کردستان انتقال دهد

استاندار كردستان از سرمايه گذار و بهره بردار معدن طلاى ساریگونی قروه خواست حساب هاى بانكى خود را به يكى از بانك هاى استان منتقل كند.
سرمایه‌گذار معدن طلای ساریگونی حساب های بانکی خود را به کردستان انتقال دهد

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در ديدار با مديران ايرانى و قزاقستانى شركت زركوه، اظهار داشت: انتقال حساب بانكى و گردش مالى اين شركت به كردستان مى تواند كمك بزرگى براى اقتصاد استان باشد.
وى در قبال اين خواسته قول داد خدمات ويژه اى كه تا كنون از بانك محل حساب به شركت زركوه ارائه شده در بانك منتخب در كردستان نيز به آنها ارائه شود و ميزكار ويژه اى براى انجام امورات بانكى آنها اختصاص يابد.
استاندار همچنين خواستار ثبت اظهار گمركى صادرات طلاى اين شركت در گمركات كردستان شد و افزود: با توجه به اينكه در كردستان معادن طلاى ديگرى در حال اكتشاف است لازم است ثبت اظهار در گمركات استان را شروع كنيم.
سومين خواسته استاندار از سرمايه گذاران طلاى ساريگونى، تامين امكانات و خدمات مورد نياز از داخل استان بود.
مرادنيا در ادامه با تاكيد بر اينكه چنين سرمايه گذارى هايى بايد براى منطقه و استان منفعت داشته باشد، خاطرنشان كرد: اگر اين همكارى هاى دوجانبه به خوبى ادامه داشته باشد مى توانيم در ساير ظرفيت هاى مشابهى كه در استان داريم با هم همكارى كنيم.
وى اضافه كرد: با توجه به شناختى از اين شركت ايجاد شده و جديت و موفقيتى كه در كار داشته اند، مى توانيم به شرط مشاركت با مراكز عام المنفعه مانند شهردارى هاى استان، در استحصال ساير معادن كردستان هم همكارى داشته باشيم.
شايان ذكر در حال حاضر ٥٦٠ نفر نيروى بومى در اين معدن مشغول به كار هستند كه با اجراى طرح توسعه ١٥٠ نفر به اين تعداد اضافه مى شود.

بازدید [ 1146441 ]
برچسب ها