پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

مهارت‌های مورد نیاز بازار کار باید آموزش دادە شود/همە امکانات برای ایجاد اشتغال را باید بە کار گرفت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تاکید کرد که باید مهارت‌های مورد نیاز بازار کار به افراد متقاضی آموزش داده شود.
مهارت‌های مورد نیاز بازار کار باید آموزش دادە شود/همە امکانات برای ایجاد اشتغال را باید بە کار گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه شورای مهارت استان کردستان با بیان اینکه استان ما نیازمند تربیت نیروهای فنی و دارای مهارت است، افزود: تلاش دستگاه‌های متولی مهارت آموزی و از جمله سازمان فنی حرفه‌ای باید تربیت نیروی کار ماهر و آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار باشد.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل شورای مهارت ایجاد بستر و سازوکارهای مناسب برای ایجاد اشتغال است، گفت: باید همه امکانات و توانایی های موجود در بخش دولتی و خصوصی را برای تحقق اهداف اشتغال آفرینی مورد بهره برداری قرار داد و هیچ فرصتی در این راستا نباید از دست برود.
جعفری بیکاری را یکی از معضل های اساسی جامعه و یک تهدید عنوان کرد و اظهار داشت؛ مهارت آموزی تنها شرط تحقق اشتغال نیست و در کنار آن باید به امر تولید با کیفیت، بازار فروش و صادرات نیز توجه کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان فعال کردن ظرفیت‌های مغفول مانده در امر اشتغال را نیز حایز اهمیت برشمرد و گفت: صنایع و مشاغلی نظیر فرشبافی از دیرباز در استان وجود داشته و امروز می توان این ظرفیت را با توان هرچه بیشتر مورد حمایت قرار داد.
جعفری در ادامە بە ظرفیت های بازار کار اقلیم کردستان عراق و نیاز آن بازار به نیروی کار ماهر اشاره کرد و افزود؛ هم اکنون افراد زیادی از استان کردستان در مشاغل گوناگون اقلیم کردستان عراق به کار مشغول هستند و باید نیاز سنجی های لازم از طریق شرکت های کاریابی برای تامین نیروی کار آنان صورت گیرد.
وی ادامه داد: میزان درآمد افراد در اقلیم کردستان عراق بالاست حتما نیروی کار ماهر می تواند درآمد بیشتری کسب کند که از این فرصت باید نهایت بهره را برد .

بازدید [ 11172 ]
برچسب ها