پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

همایش یک روزە معرفی فرصت‌های سرمایە‌گذاری منطقە ویژە اقتصادی بانە برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان از برگزاری همایش یک روزە معرفی فرصت‌های سرمایە‌گذاری استان با اولویت منطقه ویژه اقتصادی در بانه برگزار می‌شود.
همایش یک روزە معرفی فرصت‌های سرمایە‌گذاری منطقە ویژە اقتصادی بانە برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه هماهنگی برگزاری همایش یک روزه معرفی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه بانه گفت: در سفر معاون وزیر داخله اقلیم کردستان عراق به استان و بازدید از مرز سیرانبند و منطقه ویژه اقتصادی پیشنهاد برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه به سرمایع گذاران اقلیم کردستان مطرح شد.
وی با بیان اینکه مقامات اقلیم کردستان عراق علاقمند به برگزاری این همایش هستند و ما نیز پیگیری های لازم را در این خصوص انجام داده ایم گفت: تلاش خواهیم کرد این همایش بعد از ماه مبارک رمضان و تا قبل از انتخابات و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود.
جعفری با بیان اینکه رسمی شدن مرز سیرانبند و رونق صادرات از این مرز تاثیر بسزایی در جذب سرمایه گذاران اقلیم کردستان عراق برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه دارد، افزود: در این همایش باید تلاش کنیم ظرفیت های مطلوب سرمایه گذاری را به بهترین نحو ممکن مطرح و زمینه حضور علاقمندان به سرمایه گذاری در این منطقه را فراهم نماییم.
معاون اقتصادی استاندار کردستان اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بانه مزیت های بسیار قابل توجه و توجیه پذیری برای سرمایه گذاری دارد و از طرفی همجواری آن با مرز صادرات را نیز تسهیل می کند، چرا کە از اهداف اصلی منطقه ویژه تولید با هدف صادرات است.
جعفری با بیان اینکە مزیت هایی نظیر حمل و نقل و انرژی ارزان و همچنین نیروی کار جوان و کارآمد سرمایەگذاران را ترغیب‌ بە فعالیت و جزو نقاط قوت ما بە شمار می رود، افزود: ایجاد صنایع غذایی و تبدیلی و تولید ادوات کشاورزی از جملە بخش هایی است کە می توان فعالیت در آن حوزە ها را بە سرمایە گذاران پیشنهاد کرد.

بازدید [ 53523 ]
برچسب ها