پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

واحدهای تولیدی با ادارات دولتی ارتباط نزدیک داشته باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خواستار ارتباط نزدیک واحدهای تولیدی با ادارات و سازمان‌های دولتی برای رفع ابهام و جلوگیری از بروز مشکلات در آینده شد.
واحدهای تولیدی با ادارات دولتی ارتباط نزدیک داشته باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در پنجاه و پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان با بیان این مطلب گفت: لازم است مدیران و صاحبان واحدهای تولیدی با بکارگیری سیستم های درست و شفاف حسابداری از بروز مشکلات  مالیاتی در آینده جلوگیری کنند.
وی ارتباط تنگاتنگ صاحبان واحدهای تولیدی با مدیران ادارات را در کاهش ابهامات و جلوگیری از ایجاد مشکلات تاثیر گذار خواند و گفت:  اگر واحدهای تولیدی در هر مرحله ای دچار مشکل شدند از دستگاه های مرتبط مشاوره و کمک بگیرند حتما وضعیت بهتری خواهند داشت.
فیروزی با اعلام اینکه همیشه مشکل واحدهای تولیدی در نبود سرمایه در گردش و نیاز به تسهیلات خلاصه نمی شود، اضافه کرد: مدیران واحدهای تولیدی ضابطه مندی و رعایت قانون را برای تسریع در پیشبرد امور و کم شدن مشکلات مدنظر داشته باشند.
وی در ادامه سخنان خود به مسایل و مشکلات مالیاتی برای تولیدکنندگان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ضوابط مالیاتی در کشور برای حمایت از تولید  و اجرای عدالت تدوین شده است و عملکرد دولت در اصلاح قوانین مالیاتی قابل تقدیر است.
معاون اقتصادی استاندار کردستان همچنین اداره مالیات را به رفع دغدغه های مالیاتی تولیدکنندگان در همان مراحل آغازین فراخواند و اظهار کرد: اگر قرار است موضوعی مالیاتی برای تولیدکننده‌ای مطرح شود بهتر است در همان آغاز با راهنمایی درست از نگرانی‌های تولیدکنندگان کم کنند.
حسین فیروزی کاهش نگرانی های تولیدکنندگان به روش های مختلف را در کوتاه مدت بصورت شفاف خواستار شد و افزود: باید در همه ادارات مخصوصا ادارات مالیاتی به فرآیندهای طولانی مدت پایان داده شود.
وی در ادامه سخنان خود به مشکلات کارخانه سیمان کردستان نیز گریزی زد و گفت: این کارخانه جهت تداوم حیات خود نیازمند حمایت به شرط تغییر مدیریت ضعیف و تغییر رویه بازاریابی برای فروش و به دست آوردن سهم قابل قبول از بازار است.
فیروزی در این جلسه به مجموعه دغدغه ها در خصوص مسایل زیست محیطی طلای سقز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حتما در موضوع طلای سقز به مسایل زیست محیطی و سلامت منابع آبی توجه جدی خواهد شد.
وی افزود: واضع است که ما در استان به اشتغال برای مردم و جوانان مان نیاز داریم، اما قطعا در اجرای هر پروژه اشتغالزایی و صنعتی سلامت مردم  و حفظ محیط زیست در اولویت قرار دارد.

بازدید [ 1147410 ]
برچسب ها