پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۱:۵۳:۲۹
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۱/۲ ساعت ۱۳:۲۸
لینک کوتاه مطلب:

کردستان آماده ورود به صنعت داروسازی است

استاندار کردستان از آمادگی استان برای ورود به حوزه صنعت دارویی کشور با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل‌های موجود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در مراسم افتتاح شرکت توزیع دارو پخش در سنندج به مزیت‌های فراوان کردستان برای ورود به بخش تولید اقلام دارویی اشاره کرد و گفت:از آغاز حضور در استان تلاش کردیم تا کردستان به بخش تولید دارو ورود پیدا کند و در این رابطه نیز با چندین مجموعه داخلی و خارجی مذاکره شده است.
وی گفت: کردستان مزیت‌ها و توانمندی های مطلوبی در بخش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری دارد و ما به شدت علاقمندیم زمینه ورود استان برای تولید سرم و برخی دیگر از اقلام دارویی را فراهم کنیم.
زارعی کوشا یکی از ظرفیت‌های کردستان را وجود شهرک‌های صنعتی برای فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی و افزایش تقاضا در این خصوص برشمرد و اظهار کرد:در یکسال گذشته برای زدودن و اصلاح ذهنيت ‌های گذشته نسبت به استان تلاش کردیم تا به فعالان اقتصادی بقبولانیم که کردستان توانمند و پر از ظرفیت‌های ناب برای سرمایه‌گذاری است.
استاندار کردستان با بیان اینکه ما در تولید برخی از محصولات کشاورزی و باغی در کشور به یک قطب تولید شده‌ایم، افزود: با رویکرد جدید و تعریف بسته‌های آماده و بی نام برای سرمایه‌گذاری زمینه ساز و تسهیل کننده حضور فعالان اقتصادی در استان خواهیم بود.
زارعی کوشا در ادامه ایجاد اشتغال برای ۳۰ نفر توسط شرکت توزیع دارو پخش در استان گفت:برای تکمیل و توسعه این شرکت دارویی حمایت‌های لازم صورت خواهد گرفت تا در ادامه شاهد افزایش اشتغال و ورود استان به حوزه تولید دارو باشیم.