جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۱۶:۱۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ ساعت ۰۳:۳۵
لینک کوتاه مطلب:

خارج شدن بیجار از بن‌بست توسعه /طرح‌های اقتصادی و تولیدی بیجار مورد توجه جدی

استاندار کردستان با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان بیجار عنوان کرد که همه باید با تلاش و توجه بیشتر، این شهرستان را از بن‌بست توسعه خارج کنیم و اقدامات مهمی نیز در این راستا انجام شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا در چهارمین روز از ایام الله دهه فجر و در آیین گرامیداشت ولادت حضرت‌ علی(ع) و روز پدر در بیجار، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت امام علی(ع) اظهار کرد: رسالت بزرگ ما در این دوره، توجه بیشتر به شهرستان بیجار است که به رغم ظرفیت‌ها و قدمت زیاد، عقب‌ماندگی‌هایی دارد.

وی مردم شهرستان بیجار را انقلابی و افتخارآفرین در همه عرصه‌ها توصیف کرد و افزود: فرزندان این دیار پرچم عزت و افتخار کردستان را همواره به اهتزاز درآورده‌اند و جزو مفاخر کشور هستند.

استاندار کردستان با بیان اینکه بیجار دارای نیروهای انسانی مستعد و خلاق است، ادامه داد: در سفر گذشته به این شهرستان، مصوبات و برنامه‌ریزی‌هایی داشتیم که بعضی از آن مصوبات به ثمر نشسته است.

وی افزود  یکی از مشکلات بیجار  تامین زمین برای اجرای طرح ملی مسکن بود که هم اکنون این مشکل برطرف شده و امیدواریم در سریع تریم زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

زارعی کوشا بر لزوم حمایت از بخش تولید و اشتغال، به عنوان عوامل تحول اقتصادی در استان تاکید کرد و گفت: قرار شد جلساتی تحت عنوان ستاد استانی تسهیل و رفع موانع تولید ویژه شهرستان ها تشکیل و طرح‌های اقتصادی و تولیدی بیجار به عنوان اولویت و سپس دیگر شهرستان‌ها نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: انسجام مناسبی بین دستگا‌ها، مدیران و نمایندگان مجلس در استان وجود دارد و اگر در مورد طرحی نیاز به تصمیم ملی باشد، آن را شخصا پیگیری خواهم کرد.

استاندار کردستان، نگاه دولت به استان را ویژه خواند که از این فرصت باید به خوبی استفاده کرد و یادآور شد: اینکه رییس جمهور کمتر از پنج ماه ۲ بار به کردستان سفر کرد، نشان از توجه ویژه دولت به استان دارد، پس باید از این توجه و موقعیت به خوبی استفاده کرد.

زارعی کوشا اظهار کرد: دشمن در وقایع اخیر، تلاش کرد کردستان را بحران زده نشان دهد ، اما با بصیرت مردم، در رسیدن به اهدافش ناکام ماند.

وی بر لزوم حفظ وحدت و انسجام بین اقوام و مذاهب در استان تاکید کرد و ادامه داد: هر کسی در راستای تفرقه مذهبی، قومی و سیاسی گام بردارد به کشور و مردم خیانت کرده است، چراکه وفاق مقدمه توفیق و برادری مقدمه پیروزی است.