چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۸:۴۹:۳۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱/۷ ساعت ۱۹:۱۹
لینک کوتاه مطلب:

تحقق شعار سال سرلوحه اقدامات مدیران دستگاه‌های اجرایی /تلاش برای اتمام کلان پروژه‌های عمرانی کردستان

استاندار کردستان عنوان کرد که تحقق شعار سال اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب باید سرلوحه اقدامات مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان قرار بگیرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در اولین جلسه شورای اداری در سال جدید گفت :امسال از جانب رهبر معظم انقلاب به سال “مهار تورم و رشد تولید” نامگذاری شده است  که امیدورام با کار جهادی و شبانه‌روزی  بتوانیم  در راستای تحقق کامل این شعار  قدم برداریم.
وی با بیان اینکه کردستان از گذشته‌ها جزو  استان‌هایی با نرخ بالای تورم بوده است، افزود:  از دلایل تورم بالای کردستان نبود مراکز تولیدی و اعمال هزینه‌های بیشتر مازاد بر تولید  ودیگری ضعف نظارت و بازرسی‌ها است.
زارعی کوشا یادآوری کرد: در سال پیش رو  کارگروهی را با عنوان مهار تورم و کنترل بازار تشکیل خواهیم داد و  جدی‌تر از گذشته به حوزه نظارت ها ورود خواهیم کرد.
استاندار کردستان در ادامه گریزی به رشد فعالیت‌های عمرانی در سال گذشته زد و اظهار کرد: هم اکنون تخصیص‌های مناسبی برای کارهای عمرانی در حساب دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که نسبت به سنوات قبل غیر قابل قیاس است.
زارعی کوشا افزود: سال گذشته بیش از ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی تخصیص داده شد که چند برابر سال قبل از آن بود و  لازم است مردم نتایج عملی این اعتبارات و کارها را مشاهده کنند.
وی با بیان اینکه در سطح استان تعدای کلان پروژه مهم وجود دارد که باید امسال به صورت مداوم پیگیری و به نتیجه برسند، اظهار کرد: پروژه هایی چون راه آهن، کریدور شمال به جنوب و پروژه های حوزه وزارت نیرو و کشاورزی وجود دارند که برای اتمام آنها کارگروه پیگیری پروژه های عمرانی با تشکیل جلسات هفتگی دنبال خواهد شد.
زارعی کوشا ابراز امیدواری کرد: در سال‌جاری نیز همانند سنوات گذشته همکاری و تعامل نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با مجموعه مدیریت استان تداوم داشته باشد تا به این شکل بتوان مشکلات و نیازهای استان را پیگیری و حل کرد.
استاندار کردستان  همانند سال گذشته به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید  کرد که تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و دیدار هفتگی با مردم را مورد توجه جدی قرار دهند.