یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۱:۵۱:۵۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۵/۲۵ ساعت ۲۳:۱۸
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی:

ضرورت اتمام زودهنگام پروژه فرودگاه سقز/تکمیل پروژه کریدور، مطالبه جدی مردم کردستان

استاندار کردستان، اتمام زودهنگام پروژه فرودگاه سقز، حل مشکل پروازهای فرودگاه سنندج و انتقاد از لغو پروازها، ساماندهی، توسعه و ایمنی جاده‌های استان را مهمترین مطالبه مردم و دغدغه مسئولین در استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” عصر امروز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه جاری در دیدار و نشستی که با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی و هیأت همراه در محل سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، تأمین مسکن، مسئله آب، توسعه و ایمنی جاده‌ها و ساماندهی به فرودگاه سنندج و اتمام پروژه فرودگاه سقز  را جزو اولویت‌های استان بیان کرد و اظهار داشت: تحقق این مؤلفه‌‌ها و ارتقای ضریب شاخص‌ها در استان، راهبردهای دولت مردمی و رسالت خطیر همگان است. وی از ارتقای رتبه ۳۱ استان به ششم کشوری به لحاظ واگذاری گروهی در طرح مسکن ملی زمین خبر داد و این مهم را دستاورد برگزاری جلسات مستمر و هفتگی شورای مسکن در استان برشمرد و خاطرنشان کرد:  بیش از ۱۹۶ هزار نفر متقاضی در سامانه ثبت‌نام شده‌اند و  تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر تأیید شده‌ است.

استاندار کردستان با اشاره به کمبود  زمین، موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی استان را از دیگر مشکلات و موانع  تأمین زمین جهت ساخت پروژه ملی مسکن عنوان کرد و گفت: برای سهمیه کردستان در ساخت مسکن ملی در چهار سال، ۳۶ هزار واحد اختصاص یافته و تأیید نهایی شده  در حالی‌که ۱۹۶ هزار نفر متقاضی ثبت‌نام کرده‌اند. زارعی کوشا ضمن تأکید بر جدیت در دنبال کردن دغدغه متقاضیان مسکن ملی در استان گفت:  تقاضا در استان برای تهیه مسکن ملی بیشتر از حد مشخص است علاوه بر مکان‌یابی مناسب در انتخاب اراضی نهضت ملی مسکن، سازو کار اجرایی کردن این طرح با کمترین هزینه در اختیار مردم قرار گیرد. وی ایمنی تردد در مسیر و توسعه جاده‌ها، ارتقاء و بهسازی قطعه ۵ کریدور شمال به جنوب را که از مسیرهای پر تصادف بوده مهمترین مطالبه مردم استان اعلام کرد و گفت: جاده‌های اصلی استان مهمترین چالش و تهدید پیش‌ِ روی است و مردم استان حق دارند از مسیرهای ارتباطی استاندارد برخوردار باشند. استاندار کردستان در این دیدار بر اتمام زودهنگام و اهمیت راهبردی پروژه فرودگاه سقز و راه‌آهن استان تأکید کرد و گفت: اتمام این پروژه‌ها همانند سایر اقدامات نیازمند عزم جهادی است. زارعی کوشا خاطرنشان کرد: پروژه آب‌رسانی از سامانه انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام استان بود که  اجرای آن از ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۹ آغاز شده بود و تا پایان دولت دوازدهم فقط ۱۵ درصد پیشرفت داشت، اما در دولت سیزدهم اجرای آن در اولویت‌ قرار گرفت و با اقدام جهادی دولت مردمی ۸۵ درصد باقیمانده طرح اجرا و این پروژه تکمیل شد. وی  با بیان این‌که در اجرای این پروژه که به لحاظ توپوگرافی در یکی از ناهموارترین و صعب‌العبورترین مناطق کشور اجرا شده، ۸۵۰ میلیارد تومان هزینه شده بود افزود: به دلیل ناهمواری مسیر انتقال آب، چند ایستگاه پمپاژ در مسیر احداث شده که آب را تا ارتفاع ۴۸۰ متری پمپاژ خواهند کرد. استاندار کردستان  با اشاره به این‌که با بهره‌برداری از این طرح علاوه بر ارتقای قابل توجه کیفیت آب شرب و انتقال سالانه حداقل ۵۷ میلیون مترمکعب آب سالم به شهر سنندج، پایداری آب شرب نیز تا افق سال ۱۴۲۵ تأمین خواهد شد، ادامه داد : سعی ما بر این است دیگر پروژه‌های مهم و راهبردی استان در راستای رضایتمندی مردم شریف و رفاه حال شهروندان نیز در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسند. لازم به ذکر است، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی نیز در این مراسم، از استاندار کردستان به عنوان نماینده عالی دولت در استان  به منظور پیگیری‌های دلسوزانه و تحقق اهداف پیش‌بینی شده در کردستان، اقدامات انجام شده در راستای توسعه،  اخلاص در عمل و قانون‌مداری قدردانی کرد.