جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۲۱:۰۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۱۱ ساعت ۱۵:۱۹
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج:

ضرب‌الاجل پایانی مسئولان برای مشکل ترافیک، معضلی که سوهان روح شهروندان است/ ادای دین به مردم با وظیفه‌شناسی و خدمت صادقانه محقق می‌شود/ استمرار برقراری پروازهای فرودگاه سنندج از اواخر پاییز امسال/ لزوم تهیه بسته پیشنهادی مصوبات سفر رییس جمهور  مناسب برای حوزه مدیریت شهری

 تعامل مثبت شورای شهر و شهرداری با رعایت حدود اختیارات، ضامن پیشرفت امور شهری استاندار کردستان، تعامل مثبت شورای شهر و شهرداری با رعایت حدود اختیارات و تفکیک وظایف قانونی را ضامن پیشرفت امور شهری عنوان کرد و بر ضرورت توجه به فضای شهری سنندج  از لحاظ ایجاد جاذبه‌های خاص به عنوان مرکز استان و کانون توجه مسافران و میهمانان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” عصر امروز شنبه ۱۱ شهریورماه جاری در  جلسه شورای شهر، از تعامل مطلوب این دوره از شورای شهر و شهرداری سنندج با مدیریت استان قدردانی کرد: خدماتی که هم اکنون در سطح شهرسنندج توسط شورا و شهرداری انجام می‌شود به نوعی ویترین و نمادی از تمامی خدمات در سطح استان است. وی تعامل مثبت شورای شهر و شهرداری با رعایت حدود اختیارات و تفکیک وظایف قانونی را ضامن پیشرفت امور شهری عنوان کرد و بر ضرورت توجه به شهر سنندج  از لحاظ ایجاد جاذبه‌های خاص به عنوان مرکز استان و کانون توجه مسافران و میهمانان تاکید کرد.

زارعی کوشا خطاب به شهردار سنندج و اعضای شورای شهر یادآور شد: نسبت به دیدگاه‌های پیرامونی ذهنیت منفی نداشته باشید هدف خدمت به مردم در راستای پذیرش مسئولیت و تکلیفی است که بر دوش ما گذاشته شده است، اگر زمان خدمت در دوره مدیریتی صرف کارهایی شود که نفعی به حال مردم نداشته باشد مدیون شهروندان و نسل های آینده خواهیم بود. وی جلب توجه ویژه دولت به استان کردستان را از مهمترین اهداف خود بیان کرد و گفت : خوشبختانه این مهم با جلب حساسیت مثبت دولت که منجر به کارهای بزرگ در استان شده است، تحقق یافت. استاندار کردستان به تحولات چشمگیری در زمینه‌های مختلف خصوصا عمران شهری در استان و زمینه‌های مساعد خدمت گریزی زد و ادامه داد:  در راستای خدمت به مردم و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و  موهبت‌های خدادادی استان با وجود مردمانی بسیار شریف، بایستی بکوشیم چراکه این مردم لایق تبعیض مثبت و نگاه ویژه دولتمردان هستند. وی از رشد ۱۴ رتبه ای اعتبارات استان خبر داد و افزود: سال گذشته از نظر اعتبارات رتبه ۲۴ کشور و امسال رتبه دهم را در بین استان های مختلف داریم. استاندار کردستان استفاده از ظرفیت‌های استان را عاملی جهت توسعه برشمرد و گفت:  بخشی از مشکلات تاریخی استان تا پایان امسال مرتفع خواهد شد. وی به جلسات مستمر خود با اعضای هیات دولت جهت بیان مشکلات و مطالبات استان به صورت فصلی، جمعی و خصوصی اشاره کرد و گفت: فرصت های خاصی در دولت برای طرح مسایل و مشکلات استان فراهم شده است و رییس جمهور نیز برای موضوعات مختلف وقت می‌گذارد. استاندار کردستان از جذب اعتبارات لازم برای تکمیل فرودگاه سقز خبر داد و گفت:  بنابر دستور رییس جمهور این مهم در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود. زارعی کوشا در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر تشکیل کمیته ویژه برای مشکلات و مطالبات نواحی منفصل شهری تصریح کرد:  بسته پیشنهادی مصوبات سفر رییس جمهور  برای حوزه مدیریت شهری تهیه و ارائه شود. استاندار کردستان با بیان اینکه معضل ترافیک شهر سنندج به سوهان روح مردم تبدیل شده است افزود: این روند  آزاردهنده بوده و قابل قبول نیست. زارعی کوشا مدیریت در صحنه در خصوص ترافیک را ضعیف برشمرد و گفت: برای مشکل ترافیک کمیته ویژه‌ای تشکیل شود چراکه  در این حوزه نیازمند مدیریت میدانی و ساماندهی وضعیت موجود هستیم. استاندار کردستان با بیان اینکه رضایتمندی خاصی در ذهن مردم نسبت به فعالیت‌های ریل‌گذاری شده شهرداری و شورای شهر شکل گرفته است افزود: اعتماد و رضایت نسبی مردم صبور استان نسبت به مسئولان بسیار ارزشمند است.