یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۱:۵۷:۵۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۶/۱۷ ساعت ۰۲:۱۹
لینک کوتاه مطلب:

در دیدار استاندار کردستان با  رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس عنوان شد:

موزه دفاع مقدس کردستان در دولت سیزدهم ساخته خواهد شد/ کردستان در خط مقدم دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی است

 استاندار کردستان گفت: با بهره‌مندی از اعتبارات سفر استانی ریاست جمهوری و مساعدت و همراهی دستگاه‌های استانی، تلاش می‌کنیم مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس کردستان در دولت سیزدهم ساخته شود.

«اسماعیل زارعی‌کوشا» در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی استانداری کردستان با اشاره به دیداری که با سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتند، از فعالیت‌ها و خدمات شایان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در راستای حفظ دستاوردهای مردم غیور استان کردستان در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی قدردانی کرد. وی اظهار  کرد: فعالیت‌ها و خدمات شایان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جهت حفظ دستاوردها و اشاعه فرهنگ ناب دفاع مقدس در جامعه ستودنی است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: تبلور مجاهدت‌ها و اشاعه دلاورمردی‌های مردم غیور استان کردستان در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی، به‌ویژه دوران شکوهمند دفاع مقدس، جهت حفظ و انتقال به نسل جوان و نوجوان انقلابی نیاز امروز جامعه اسلامی است. زارعی‌کوشا در ادامه ضمن تجلیل و تمجید از ملت امام حسینی ایران اسلامی و حضور حماسی آن‌ها در پیاده‌روی اربعین حسینی، به خدمت‌رسانی مردم کردستان در مرز «باشماق» اشاره و تصریح کرد: مردم مهمان‌نواز کردستان، خدمت‌ به زائرین اربعین حسینی را از افتخارات خود می‌دانند که بحمدالله بازگشایی مرز باشماق و استقبال مردم از این نقطه مرزی جهت حضور در راهپیمایی عظیم اربعین، توفیق خدمت را بیش از پیش نصیب مردم کردستان کرد.  وی با تاکید بر اهمیت و ضروت تکمیل و تجهیز مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان کردستان تصریح کرد: با بهره‌مندی از اعتبارات سفر استانی ریاست محترم جمهوری و مساعدت و همراهی دستگاه‌های استانی، تلاش می‌کنیم مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس کردستان تا سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد. دراین دیدار سردار کارگر ضمن تشکر از همکاری و همراهی استاندار کردستان با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با تاکید بر نقش ممتاز و درخشان این استان در دوران دفاع مقدس و بیان اینکه مردم غیور کردستان بیش از ۴ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده‌اند، اظهار داشت: مردم شریف استان کردستان دِین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرده و همواره در خط مقدم دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.  رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه با اشاره به اینکه مردم کردستان حق بزرگی بر گردن همه ما دارند، بازنمایی حماسه‌ها و مجاهدت‌های این مردمان غیور را به شایسته‌ترین و هنرمندانه‌ترین شکل ممکن برای نسل امروز ضروری دانست و گفت: امیدواریم مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان کردستان هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد تا شرایط برای بازنمایی مجاهدت‌های ارزشمند و گسترده مردم شریف کردستان، خصوصا پیشکسوتان کرد مسلمان، جوانان و شهدای والامقامی که در این خطه به شهادت رسیده‌اند فراهم شود. سردار کارگر گفت: مردم شریف استان کردستان دِین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرده و در خط مقدم دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند. در پایان این مراسم استاندار کردستان و هیئت همراه از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند. گفتنی است؛ در این جلسه، «احسان درویشی» مشاور  و مدیرکل حوزه استاندار کردستان، «علی‌اصغر جعفری» معاون هماهنگ‌کننده و امور استان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار سرتیپ دوم پاسدار «سیدحسین ستوده» رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار سرتیپ دوم «محمدقاسم ناظر» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سردار سرتیپ دوم پاسدار «ذبیح‌اله مالکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان و  «هوشنگ بازوند» مشاور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حضور داشتند.