یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۳:۱۳:۲۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۸/۱۲ ساعت ۱۷:۴۵
لینک کوتاه مطلب:

آبگیری سد‌های امیرآباد و رمشت با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی بعد از ۱۲ سال محقق شد/ارزش فعلی سدهای امیر آباد و رمشت ۷۰۰ میلیارد تومان است

پروژه آبگیری سدهای امیرآباد و رمشت به ارزش فعلی ۷۰۰ میلیارد تومان با حضور رئیس جمهور بعد از گذشت ۱۲ سال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، در قالب دور دوم سفر دولت مردمی به کردستان، با حضور دکتر سید «ابراهیم رئیسی»،امروز جمعه ۱۲ آبان ماه، طرح‌های مهمی در حوزه آب در کردستان به بهره برداری رسید که نویدبخش تحولی بزرگ در استان به ویژه در حوزه اقتصادی و کشاورزی است.

سد امیر آباد و رمشت از توابع شهرستان کامیاران از جمله این پروژه‌ها است که امروز با حضور رئیس جمهور به ارزش کنونی  ۷۰۰ میلیارد تومان آبگیری و  افتتاح شد.

عملیات اجرایی پروژه سد امیر آباد و سد رمشت در سال ۱۳۸۸ آغاز  و با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان اکنون آبگیری و به بهره‌برداری رسید.

هدف از اجرای این سد، تامین آب به میزان ۸ میلیون متر مکعب در سال است که  این آبگیری درصدی از اختلاف اراضی آبی و دیم را جبران می‌کند و حدود یک هزار و ۱۰۰ هکتار به اراضی آبی کامیاران اضافه می‌شود.