پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۲:۲۶:۳۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۹/۱ ساعت ۱۲:۲۱
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان در گردهمایی دانشجویان بسیجی عنوان کرد؛

تشکیل بسیج معجزه مدیریتی امام (ره) بود/ بسیج محدود به قشر خاصی نیست/ مکتب بسیج به مستضعفین جهان تسری یافته است

استاندار کردستان گفت: بسیج میعادگاه همه اقشار جامعه برای دفاع و صیانت از انقلاب اسلامی برای دستیابی به آرمان‌ها و اهداف نظام در مقابل هجمه‌ دشمنان است و محدود به یک قشر و جمع خاصی نیست بلکه همه مردم را در برمی‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” پیش از ظهر امروز چهارشنبه یکم آذرماه،  در
گردهمایی دانشجویان بسیجی استان به مناسبت هفته بسیج که در محل تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج اظهار کرد: امام راحل(ره) با سرانگشت تدبیر و هدایت ولایی خود این بنیان‌ها و نهادهای مقدس پربرکت تاریخ‌ساز و سرنوشت‌ساز را در همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی بنیانگذاری کردند و ما امروز نیازداریم که قبل ازپرداختن به این دستاوردها، شخصیت امام عظیم الشان را برای نسل تو تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون یکی از مصادیق اصلی مورد حمله و تخریب گسترده در فضاهای مجازی و رسانه‌ای توسط دشمنان و معاندان، شخصیت امام راحل(ره) است، افزود: دشمنان همواره تلاش می‌کنند این  منبع پر فیض انقلاب، این بزرگمردی که حقیقتا تا آستانه مرزهای عصمت پیشرفته است و در تدبیر و درایت و در توکل به خداوند متعال نمونه‌های زیادی مثل ایشان در طول تاریخ نمی‌توان پیدا کرد را مورد آماج قرار داده و شخصیت وارونه‌ای از این بزرگمرد را برای نسل جوان معرفی شود‌.

استاندار کردستان، تشکیل نهاد بسیج را از معجزات مدیریتی امام راحل(ره) برشمرد و گفت: عنوان بسیج مستضعفین نیاز به تبیین دارد و نشان از افق بلند نگاه حضرت امام(ره) است.

زارعی کوشا به نقش بسیج در صحنه‌های مهم انقلاب اسلامی گریزی زد و خاطرنشان کرد:  بسیج مستضعفین به معنای انسجام، وحدت و حرکت جامعه مستضعفین دنیا است و فقط منحصر به کشور جمهوری اسلامی و حتی جهان اسلام نیست، بلکه بسیج به تمام مستضعفین جهان تسری یافته است.

زارعی کوشا افزود: مخاطب امام(ره) برای تشکیل بسیج مستضعفین همه انسانهایی هستند که در هر گوشه ای از دنیا به استضعاف کشیده شده اند و خداوند در قرآن وعده سروری و پیشوایی آنان را داده است.

زارعی کوشا یادآور شد: ما امروز اگر از واژه بسیج حرف میزنم به دنبال این نیستیم که قشری در جامعه را به عنوان بسیج مجزا کنیم چرا که بسیج و بسیجی با قشری‌گری مخالف است‌ و بسیج میعادگاه همه اقشار برای دفاع و صیانت از انقلاب اسلامی در مقابل هجمه‌های دشمن است.

وی با بیان اینکه امروز به واسطه سیطره رسانه‌های جبهه استکبار خیلی از حقایق وارونه بیان می شود و گاهی برخی کج فهمی ها خوراک را برای جریانات رسانه‌ای دشمنان فراهم می‌کند، گفت:
اکنون ما در مواجهه و رویارویی تمام عیار در دنیا قرار گرفته‌ایم و در مقابل توطئه‌های پیچیده شرایط ویژه‌ای داریم،
ما در دوره بسیار مهم تاریخی زندگی می‌کنیم و مسئولیم این مسیر را به درستی تشخیص دهیم و رسالت تاریخی خویش را عملی کنیم.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه امروز به فضل الهی کشور و نظام ما محور جریان حق در دنیا است و در طی این ۴۵ سال عمر پربرکت انقلاب، انواع ریزش‌ها و رویش‌ها را دیده‌ایم،  خطاب به دانشجویان بسیجی اظهار کرد:  به وجود همه شما افتخار می‌کنم، مسیری که شما آن را طی می‌کنید در فضای به شدت آلوده رسانه ای و فکری بسیار ارزشمند است.

زارعی کوشا در پایان ویژگی‌ بارز بسیجیان را آینده نگری توصیف کرد و گفت: بسیجی  هیچگاه به واسطه اینکه خداوند وی را در مسیر حق قرارداده است، مغرور نمی‌شود و همواره مترصد و نگران‌است که دچار لغزش نشود.