پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ , ۰۴:۲۵:۵۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۹/۸ ساعت ۰۸:۵۸
لینک کوتاه مطلب:

استاندار در شورای مسکن؛

تحویل ۶۱۵ فقره اسناد مالکیت تکبرگ صادره در راستای قانون جهش تولید مسکن/ تعیین تکلیف بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مسکن و تاکید بر تسریع در اجرا / ضرورت احیاء و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری/ فرصت دو هفته‌ای استاندار به دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای ارائه طرح جامع توسعه دانشگاه

با حضور استاندار کردستان،  ۶۱۵ فقره اسناد مالکیت تکبرگ صادره در راستای قانون جهش تولید مسکن به متقاضیان تحویل داده شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” صبح امروز چهارشنبه، هشتم آذر ماه در چهاردهمین جلسه شورای مسکن که در محل سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد،  تکلیف سهمیه بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مسکن مشخص و تصویب شد.

زارعی کوشا با بیان اینکه بانک‌های عامل باید در خصوص میزان پرداخت تسهیلات شفاف‌سازی کنند، افزود: رویکرد ما بعد از تامین زمین که علی رغم مشکلات زیاد تا حدود زیادی مرتفع شده،  تسهیلات محور و بانک محور است و مستلزم همت بانک‌ها است.

وی با ذکر اینکه برای تامین زمین فرصت‌های زیادی صرف شد خطاب به بانک‌ها تاکید کرد: در افتتاح حساب و پرداخت تسهیلات مسکن ملی در کردستان تعلل نکنید و فرصت‌ها را از دست ندهید.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه کارهای ستادی، هماهنگی، کارهای عمرانی، پرداخت تسهیلات و عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن سریع‌تر انجام شود، افزود: ۳۰ درصد تسهیلات طی دو هفته آینده در بانک‌ها باید اجرایی و اطلاع‌رسانی شود.

زارعی کوشا با بیان اینکه بیش از یک سوم  مساحت شهرها و نیمی از جمعیت استان در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد زندگی می‌کنند، تسهیل و تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده را ضروری دانست و گفت: بسیاری از محلات در سنندج مصداق بافت فرسوده هستند که هیچ ایمنی ندارند و با وقوع یک حادثه غیر مترقبه با بحران مواجه می‌شویم.

وی برگزاری جلسه اضطراری با حضور دستگاه‌های مربوطه و متولی بافت فرسوده جهت تصمیمات لازم و تمهیدات سریع را برای تعیین تکلیف این بافت‌ها و نوسازی آن مصوب کرد‌.

استاندار کردستان در ادامه، واگذاری اراضی روستایی برای طرح مسکن ملی توسط بنیاد مسکن را اقدامی ارزشمند بیان کرد و گفت: در واگذاری اراضی مازاد دستگاه‌ها به طرح مذکور باید قانون و مقررات اجرا شود.

زارعی کوشا از اخذ مجوز دانشکده داروسازی در کردستان خبرداد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان  در زمینه اراضی مازاد خود باید طرح جامع که قابلیت اجرا و دارای زمانبندی باشد ظرف دو هفته آتی، ارائه دهد.

استاندار کردستان در پایان عنوان کرد:  اراضی باغ ژاله نیاز حوزه ورزش است که باید زودتر تعیین تکلیف شود و این ظرفیت در خدمت استعدادیابی، آموزش و قهرمان‌پروری قرار گیرد.

در این جلسه با حضور استاندار کردستان،  ۶۱۵ فقره اسناد مالکیت تکبرگ صادره در راستای قانون جهش تولید مسکن به متقاضیان تحویل داده شد و ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سال جاری توسط بانک‌ها، مسکن و شهرسازی و دیگر دستگاه‌های مرتبط، مواردی در زمینه تعیین ۱۷ هزار سهمیه پرداخت تسهیلات در طرح نهضت ملی در فاز اول، پرداخت حق بیمه ۱۵ درصد مجموع عوارض صدور پروانه برای پروژه‌های حمایتی، آمار اعلامی پروانه‌های صادره جهت نوسازی بافت‌های فرسوده توسط شهرداری‌ها، عملکرد بانک‌های دولتی و  خصوصی در پرداخت تسهیلات مسکن و قرارگیری مستحدثات اراضی دانشگاه علوم پزشکی در تعارض با طرح تفصیلی سنندج، مطرح شد.