یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۳:۲۴:۰۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۹/۱۱ ساعت ۱۱:۱۵
لینک کوتاه مطلب:

مشارکت عمومی در طرح کاشت ۱۲ میلیون اصله درخت در کردستان با حضور استاندار

ضرورت نهادینه‌کردن صیانت از منابع طبیعی با فرهنگ‌سازی در جامعه/غرس یک نهال با نام و یاد شهدا/ ۱۲ میلیون اصله نهال در کردستان کاشت می‌شود

استاندار کردستان گفت: تعهد استان از هدف بزرگ کاشت یک میلیارد درخت در طول چهار سال در کشور، ۱۲ میلیون اصله نهال است و هر سال سه میلیون درخت در استان در قالب این طرح کاشت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، امروز شنبه ۱۱ آذر ماه با حضور استاندار کردستان، مراسم رسمی مشارک مردم و جمعی از مسئولین و دانش‌آموزان، در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد اصله درخت در کشور که غرس ۱۲ میلیون اصله سهم استان کردستان است برگزار شد.

استاندار کردستان در این مراسم با بیان اینکه برای تحقق هدف بزرگ کاشت یک میلیارد درخت در طول چهار سال در کشور، تعهد استان کردستان ۱۲ میلیون اصله نهال است، اظهار کرد: هر سال سه میلیون اصله نهال در استان در قالب این طرح کاشت می‌شود.

زارعی کوشا افزود : با اهتمامی که مردم استان نسبت به کاشت نهال دارند، در زمینه نگهداری و صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست که همواره مورد تاکید بزرگان و منابع دینی ما هم هست، باید حساسیت لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: نهالستان‌های فعال در این استان ظرفیت و قابلیت لازم برای تولید و تامین نهال لازم را دارند و امیدواریم در پایان سال چهارم طرح مردمی کاشت درخت، شاهد تحقق این برنامه باشیم.

زارعی کوشا با بیان اینکه  زنده نگه داشتن نام شهدا یک ضرورت است، باید هرچه در توان داریم به کار گیریم تا فرهنگ ایثار و منش شهدا به نسل جوان منتقل شود، گفت:  در این طرح به یاد و نام هر شهید یک درخت به منظور ترویج کاشت نهال در استان بکاریم تا مردم در سایه‌سار آن سالیان سال به ارواح پاک و مطّهر شهدا فاتحه و صلوات بفرستند.