پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۲:۰۲:۵۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۰/۲ ساعت ۱۸:۴۹
لینک کوتاه مطلب:

آغاز هوشمند سازی سنندج با حضور استاندار: 

توسعه شهر هوشمند سرعت می گیرد/ لزوم مشارکت جدی سازمان‌ها برای تحقق  هوشمند سازی استان

تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری و شرکت ارتباطات مبین نت با محوریت هوشمندسازی سنندج با حضور معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و استاندار کردستان منعقد و بر تسریع اجرای این طرح تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان،”اسماعیل زارعی کوشا”،درجلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک به سمت هوشمندسازی که با حضور مدیر فیبر نوری وزارت ارتباطات و معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دیگر مسئولان در سالن شهدای گمنام برگزار شد، اظهار کرد: امروز
دسترسی مردم به بستر امن پر سرعت، جزو ضرورت‌ها و اولویت های سبد خانوار  و بسیاری از کسب و کارها وابسته به این ظرفیت است، لذا بایستی با جدیت و سرعت این امکان، فراهم شود.

وی با تاکید بر سرعت اجرای این طرح در استان، افزود: به تبع سایر نقاط باید این امر در استان کردستان نیز صورت گیرد، و همه باید تلاش کنیم که حداکثر در مدت ۱۲ ماه  پوشش تمام شهرها کامل شود.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه باید زیرساخت‌های لازم برای اجرای این پروژه‌ بدون تعلل فراهم شود، تصریح کرد: سنندج به عنوان مرکز استان نسبت به سایر شهرستان‌ها به دلیل توپوگرافی خاص و برخی مشکلات از جمله اسکان غیر رسمی در نواحی منفصل شهری با محرومیت‌ محلی  بیشتری روبه‌رو و نیازمند توجه است.

زارعی کوشا خواستار تسریع در انجام کارها به منظور حرکت به سمت هوشمندسازی سنندج شد و اضافه کرد:  در یک زمان کوتاه، حجم زیادی از عملیات حفاری انجام و هرچه زودتر این بستر برای بهره‌مندی شهروندان فراهم شود.

در پایان این جلسه، تفاهم‌نامه شهرداری سنندج و شرکت ارتباطات در راستای حرکت به سمت هوشمندسازی شهر سنندج با حضور استاندار کردستان به امضا رسید و مقرر شد تا پایان پاییز سال آینده عملیات اجرایی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در سنندج به اتمام برسد.

گفتنی است؛ در قالب این پروژه هوشمندسازی ، ۲۲۸ نقطه، ۳۳۰ هزار خانوار و ۴۶ اداره به فیبرنوری در سنندج متصل و عملیات اجرایی آن تا پایان سال‌جاری شروع می‌شود.

در این جلسه پیرامون شاخص‌های مهم حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات، پوشش جاده‌های اصلی استان، پوشش جاده ریلی سنندج همدان، فعالیت دفاتر پیشخوان،طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب‌ و کارها، برنامه توسعه سرویس اینترنت ثابت FTTx استان کردستان، مسیر محصولی مبین نت، لایه بندی سرویس FT TX، توپولوژی ارائه سرویس و تعهدات پروانه مبین نت در چهار استان از جمله کردستان و کلان‌شهرها، مواردی بیان و مورد بررسی قرار گرفت‌.