یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۰۷:۲۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ ساعت ۱۳:۱۰
لینک کوتاه مطلب:

برگزاری نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار کردستان:

لزوم تسهیل شرایط برای مراودات اقتصادی بخش خصوصی/ اختصاص ۱۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای کلان پروژه تصفیه خانه مریوان/ راهپیمایی اربعین ابر رویداد گردشگری مذهبی/ نرخ مشارکت اقتصادی در کردستان ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است

استاندار کردستان با اشاره به پیگیری ها برای اجرای کلان پروژه تصفیه خانه شهرستان مریوان، از تخصیص یک هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری از این تصفیه خانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، امروز شنبه ۳۰ دی ماه،پنجاه و
پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور استاندار کردستان، معاونین هماهنگی امورعمرانی  و اقتصادی، فرماندار و نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، جمعی از  مسئولان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی  در محل سالن پیامبر اعظم (ص)، برگزار شد.

در این جلسه استاندار کردستان با بیان اینکه نقش استان در امنیت غذایی و تامین مایحتاج کشور روز به روز بیشتر می‌شود، اظهار کرد: کشور ما در دوران خشکسالی بسر می‌برد و به لطف خداوند کردستان جزو معدود استان‌هایی است که وضعیت بارندگی مناسبی داشته و امید است در ایام آتی نیز شاهد استمرار بارش‌ها و افزایش تولید محصولات زراعی باشیم.

زارعی کوشا با بیان اینکه در حوزه صنعت و گردشگری نیازمند تامین زمین در شهرستان‌ها از جمله مریوان هستیم، ادامه داد: در این حوزه باید با نگاه منسجم‌تری به مشکلات این شهرستان بنگریم و در قالب برنامه‌ای جامع، با تدوین بسته‌های سرمایه گذاری برای واحدهای کلان با نگاه مساعد و رعایت الزامات زیست محیطی، تصمیماتی منتج به نتیجه، اتخاذ شود.

وی تسهیل در مراودات اقتصادی بخش خصوصی را ضروری اعلام کرد و گفت: این مسیر برای سرمایه گذاری با هماهنگی و تعامل گمرک، اداره کل مالیاتی و دیگر دستگاه‌های مرتبط باید هموار شود.

استاندار کردستان با اشاره به پیگیری ها برای اجرای کلان پروژه تصفیه خانه شهرستان مریوان، از تخصیص یک هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری از  این تصفیه خانه خبر داد و گفت: بنا داریم نیاز جدی شهرستان را تا  پایان دولت سیزدهم محقق کنیم.

زارعی کوشا در زمینه تقویت و توسعه طرح‌های گردشگری دریاچه زیبای زریوار تاکید کرد: از هر نوع طرح و ایده‌ای در این زمینه برای انجام سرمایه‌گذاری مطلوب در راستای استفاده حداکثری از این ظرفیت، تولید ثروت، اشتغالزایی و توسعه این منطقه، استقبال می‌کنیم.

وی بهره‌مندی بهینه از دریاچه زریوار را ضروری برشمرد و گفت: در زمینه احیای این تالاب کارهای خوبی انجام شده اما میزان بهره‌وری از این ظرفیت ویژه، تقریبا صفر است.

استاندار کردستان با بیان اینکه سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر طی ۹ ماه اخیر ازشهرستان مریوان و مناطق اورامانات بازدید کرده‌اند خاطر نشان کرد: این عدد نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

زارعی کوشا با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین جدا از برکات معنوی از لحاظ گردشگری و اقتصادی نیز تاثیر گذار بوده است، افزود: زائران اربعین حسینی با گذر از مسیر باشماق مریوان با توجه به ظرفیت‌های این منطقه، نقش مهمی در توسعه گردشگری مذهبی و رشد اقتصادی  دارند‌.

وی از مجموعه فعالان اقتصادی استان قدردانی کرد و افزود: تغییر در شاخص‌های اقتصادی استان جز با ورود فعالان اقتصادی میسر نخواهد شد لذا امروز اگر نرخ مشارکت اقتصادی استان ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است، نشانه فراهم شدن زمینه مساعد و فعالیت حداکثری فعالان این عرصه است‌.