یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۱:۴۳:۰۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ ساعت ۱۰:۲۱
لینک کوتاه مطلب:

الگونمایی استاندار کردستان از تجربه موفق حکمرانی مردمی در نشست مشترک دستیاران مردمی سازی دولت؛

تجلیل از استاندار کردستان به عنوان طلایه‌دار اجرای سیاست مردمی سازی دولت/ زارعی کوشا به عنوان موفق‌ترین استاندار در طرح ملی شهریاران در سطح کشور شناخته شد

استاندار کردستان به عنوان موفق‌ترین استاندار در طرح ملی شهریاران در سطح کشور و طلایه‌دار اجرای سیاست مردمی سازی دولت در نشست مشترک دستیاران مردمی سازی دولت، معرفی و تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان،”اسماعیل زارعی کوشا” در نشست یکروزه مشترک دستیاران مردمی سازی دولت متشکل از دستیاران وزرا و دستیاران استانداران، وزیر کشور ، معاون اجرایی رییس‌جمهور و دیگر اندیشمندان این عرصه که در تهران برگزار گردید، به عنوان موفق‌ترین استاندار در طرح ملی شهریاران در سطح کشور و طلایه‌دار اجرای سیاست مردمی سازی دولت معرفی شد.

استاندار کردستان در حاشیه این نشست، ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای محتوایی ستاد مردمی سازی دولت، در زمینه تجربیات موفق مدیریتی در عرصه سیاست‌گذاری و کارویژه‌های میدانی مواردی را بیان کرد.
زارعی کوشا اظهار داشت: حکمرانی مردمی مستلزم شناخت دقیق صحنه، شامل بوم محلی و ظرفیت‌ها و پتانسیل های مردمی است.

وی ادامه داد: در حکمرانی مردمی باید گرایش‌ها و خرده‌فرهنگ های محلی را لحاظ نمود تا بتوان تحقق اهداف مطلوب را انتظار داشت.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد:
انگاره‌های نادرستی در حوزه امنیت از قبل در خصوص کردستان شایع شده بود که متأسفانه مانع پیشرفت و توسعه استان بود، اما به یمن سفر مبارک مقام معظم رهبری در سال ۸۸ بخش قابل توجهی از این دیدگاه  مرتفع گردید و با بصیرت و آگاهی مردم شریف استان در سفر ریاست جمهوری این انگاره‌ غلط به کلی زدوده شد.

زارعی کوشا افزود: تجلی این هویت دینی و فرهنگی استان که در خطابه رهبری برای کردستان متجلی بود در اعیاد و جشن‌های ملی و مذهبی دو سال اخیر با مشارکت بسیار بالای مردم در مقام افاده و استفاده ، مشهود بود.
وی تصریح کرد: تنظیم سیاست مواجهه بدون واسطه با ظرفیت آحادی مردم در نقاط محلی، بخشی و روستایی با همراهی مدیران ارشد استانی با طراحی برنامه های فرهنگی و قرآنی و شنیدن مطالبات مردم از زبان نمایندگان خود مردم در روستاها و بخش‌ها و ارائه گزارش اقدامات دولت توسط استاندار و در نهایت پاسخگویی و حل مسئله مردم توسط مدیران استانی در محل به مدت چندین ساعت ، گوشه‌ای از سیاست مردمی سازی را برای استان محقق نمود.

استاندار کردستان گفت:
انتصاب دستیاران مردمی سازی در فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی و تعریف کارویژه های مردمی سازی در حوزه‌های مختلف جهت حضور آحاد مردم و نقش‌آفرینی حلقه‌های میانی در دستور کار دستگاه‌های تخصصی قرار گرفته و اقدامات قابل توجهی هم صورت گرفته است که از جمله آن جشنواره‌های چند بعدی فرهنگی نظیر جشنواره توت‌فرنگی ، انار ، گردو محمودخان دزلی ،گلاب‌گیری و … است.

زارعی کوشا بیان کرد: در راستای بهره‌مندی از نظرات و اندیشه نخبگان ،مجامع مشورتی تخصصی سازماندهی و نشست های هم‌اندیشی با نخبگان اقشار و طیف‌هایی مختلف انجام می‌شود که از این طریق می‌توان در مقام تصمیم گیری و تصمیم سازی از این ظرفیت بهره‌مند شد.

گفتنی است: در پایان این نشست بواسطه زحمات استاندار کردستان در اجرای موفق سیاست مردمی سازی دولت در کردستان و کسب رتبه اول کشوری در طرح ملی شهریاران توسط دستیار رییس‌جمهور در امر مردمی سازی دولت با حضور معاون اجرایی رییس‌جمهور  از استاندار کردستان تجلیل به عمل آمد.